Racuchy z cukrem. Racuchy z twarogu.
Macie ochotę na odrobinę zapomnienia? Moje serowe racuchy z cukrem zaspokoją tę potrzebę. Rozsmakujcie się w puszystym cieście racuchów przygotowanych bez drożdży. Idealne na śniadanie, czy kolację!
To mój sprawdzony przepis na błyskawiczne racuchy z twarogu lub serka homogenizowanego z dodatkiem proszku do pieczenia. Puchate placki z dodatkiem pasty waniliowej, obsypane cukrem pudrem, można je jeść z miodem, konfiturą, czy innym ulubionym słodkim dodatkiem. Przygotowuję je w 5 minut. Idealne na śniadanie, czy też na kolację. Jeśli szukasz błyskawicznego przepisu na słodkie śniadanie, które robi się w mig to dobrze trafiłeś. Oto przepis na racuchy z twarogu. Piekę też czasami racuchy drożdżowe na serkach homogenizowanych, przepis znajdziecie tutaj.
Składniki na ok. 27-30 średnich twarogowych racuchów:
350-400 g twarogu, u mnie Speisequark magerstufe (chudy twaróg)
1 łyżka pasty waniliowej
1,5 szklanki mąki pszennej
2 jajka
1 ½ łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
cukier puder: 1 łyżka do ciasta, oraz do posypania racuchów
olej rzepakowy do smażenia,
Szklanka ma pojemność 250 ml.
Ja używam do tych racuchów niemieckiego gęstego chudego twarogu Speisequark magerstufe, ale można też wykorzystać twaróg z wiaderka, czy serki homogenizowane.
Jak zrobić Racuchy z twarogu?
W misce umieszczamy mąkę, cukier puder, sól oraz proszek do pieczenia, mieszamy wszystko łyżką. Do miski wbijamy 2 jajka, dodajemy pastę waniliową i twaróg. Wszystko mieszamy dokładnie łyżką na jednolitą masę. Ciasto będzie gęste i klejące.
Do smażenia racuchów wykorzystałam dużą patelnię z wysokim rantem. Wlewamy olej. Ustawiamy średnią moc palnika i czekamy aż olej będzie wystarczająco nagrzany, by smażyć racuchy.
Ciasto nabieramy łyżką stołową, nie przejmujcie się gdy racuchy nie będą idealne. Gdy zrobicie je kilka razy to nabierzecie wprawy i racuchy nabiorą owalnego kształtu.
Na nagrzany olej kładziemy ciasto w takiej ilości aby racuchy swobodnie pływały. Nie zmieścicie wszystkich racuchów przy jednym smażeniu. Smażyłam 3 razy..
Racuchy powinny się powoli rumienić, gdy będą już złociste z jednej strony obracamy je na drugą stronę, a gdy są usmażone wyjmujemy je łyżką cedzakową na ręcznik papierowy. Gdy wszystkie racuchy są usmażone posypujemy je cukrem pudrem, najsmaczniejsze są jeszcze ciepłe. Racuchy z twarogu są gotowe 🙂
Wygląda pysznie i z pewnością również tak smakują. Prosty przepis, nic ino piec. Dziękuję.