Sangria truskawkowo-morelowa

domowa sangria owocowa
Czym jest Sangria? Tradycyjna sangria to w rzeczywistości hiszpański napój z czerwonego wina, owoców, soku pomarańczowego i brandy. Mieszanka soków i wina nadawała jej głęboki czerwony kolor i dlatego zyskała nazwę sangria. Sangria pochodzi od hiszpańskiego słowa „sangre”, co oznacza krew. Napój z czasem dostosowywano odchodząc od klasyki i stworzono całą gamę napojów sangrii. Teraz można kupić zarówno czerwone, jak i białe sangrie, przyrządzane z różnych rodzajów soków i win.
domowa sangria

Sangrię można przygotować w domu. Moja sangria jest truskawkowo-morelowa. Głównymi składnikami potrzebnymi do zrobienia tej sangrii są białe wino, truskawki, morele, domowy syrop z truskawek i moreli, oraz rum. Ta owocowa sangria to prawdziwa uczta na lato. Orzeźwiająca różowa Sangria idealna do ochłodzenia się w upały.

Domowa Sangria z truskawkami i morelami.

Wakacje to dla mnie relaks z książką w jednej ręce i zimnym napojem w drugiej. A może nawet z owocowym drinkiem w ręce. Świeże truskawki i morele, kostki lodu to idealny orzeźwiający koktajl. Moja miłość do truskawek i wina skłoniła mnie do stworzenia tej niesamowitej letniej sangrii z owocami.Domowa Rosé Sangria z truskawkami i morelami.Uwielbiam robić domowe koktajle z winem czy rumem, polecam np. Aperol  Spritz, albo mojito.

Sangria truskawkowo-morelowa ,składniki na ok. 10 porcji:
kilkanaście truskawek
6 moreli
2 szklanki wody
1½ szklanki cukru
1 butelka białego wina, schłodzonego
¾ szklanki białego rumu
Dodatkowo truskawki i morele, pokrojone w plastry i Kostki lodu

Przygotowanie Sangrii truskawkowo-morelowej.

Owoce myjemy. Odrywamy szypułki z truskawek, kroimy truskawki i morele na mniejsze kawałki.

W rondelku podgrzewamy i rozpuszczamy cukier z wodą, następnie dodajemy truskawki i morele. Doprowadzamy do wrzenia, zmniejszamy ogień i gotujemy przez ok. 15 minut aż truskawki zrobią się jasne, a morele zmiękną. Odcedzamy syrop na sitku,  syrop bez owoców wstawiamy do lodówki na ok. 2 godziny.

W dzbanku mieszamy zimny syrop, świeże pokrojone owoce, białe wino i rum.

Wlewamy sangrię wraz z owocami do szklanek z lodem, możemy dodatkowo uzupełnić nasz koktajl winem musującym. Enjoy! Ciesz się słońcem!
Sangria truskawkowo-morelowa

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *