Kluski ziemniaczane z kurkami

Ziemniaczane kluski z nadzieniem kurkowym , przygotowuje się z ciasta jak na kluski śląskie, ale dodatkowo są faszerowane kurkami.

Kluski ziemniaczane z kurkami są pyszne, puszyste, doskonałe.

kluski z kurkami

SKŁADNIKI na kluski ziemniaczane z kurkami:

  • 2 duże kartofle
  • 3 łyżeczki soli
  • 40 dag świeżych kurek
  • 1 kopiasta łyżka masła
  • 1 cebula
  • 4 łyżki mąki kartoflanej
  • 1 jajko
  • sól i pieprz do smaku

PRZYGOTOWANIE klusek z ziemniaków z kurkami:

Kartofle obrać, umyć, pokroić na mniejsze kawałki, zalać wodą w garnku i gotować z 1 łyżeczką soli. Odcedzić i wystudzić. Dusimy za pomocą praski do kartofli.

Farsz: W między czasie przygotować kurki. Dokładnie je oczyścić, umyć na sicie i odcedzić. Rozdrobnić kurki na trochę mniejsze kawałki, rozgrzać na patelni kopiastą łyżkę masła, dodać kurki, dusić aż płyn z kurek odparuje, wtedy dodać drobno posiekaną cebulkę, doprawić solą i pieprzem, trzymamy tak długo aż cebula zrobi się szklista. Studzimy.

Przygotowanie klusek ziemniaczanych: Puree z kartofli przełożyć do miski, wyciągnąć 1/4 kartofli, w to miejsce dodać mąkę kartoflaną (w tym przypadku były to 4 łyżki), dodać jedno jajko i dokładnie wyrobić masę. Za pomocą dużej łyżki nabierać ciasto, formować je w kształcie koła, spłaszczyć, nakładać przestudzony farsz z kurek, zlepiać i kulać w rękach tworząc okrągłą kluskę. Z tego przepisu wyszło 14 sztuk.

Gotowanie klusek: Zagotować wodę w dość dużym garnku, dodać 2 łyżeczki soli, zmniejszyć ogień pod garnkiem i włożyć kluski, gotować ok. 5 minut od wypłynięcia. Kluski wyciągnąć łyżką cedzakową na talerz, polać resztą duszonych kurek z cebulką i masłem.

Kluski wyciągamy łyżką cedzakową na talerz, polewamy resztą duszonych kurek z cebulka i masłem. Po rozcięciu kluski widać farsz z duszonych kurek i cebuli Dusimy świeże kurki z krojona cebulka i łyżką masła Ciasto robimy z gotowanych kartofli z dodatkiem jajka i mąki kartoflanej ciasto formujemy w kształcie koła, spłaszczamy, nakładamy przestudzony farsz z kurek, zlepiamy

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *