Parówki w cieście kukurydzianym, czyli Corn dogs podwójnie panierowane. Corn dogi to cienka parówka pokryta ciastem kukurydzianym, nadziana na patyk do szaszłyków i smażona w gorącym oleju. To bardzo szybkie śniadaniowe lub kolacyjne danie na gorąco, podawane z ketchupem i majonezem, ale też doskonała zimna przekąska, którą można zabrać na piknik, idealna na przyjęcie. Dzieci są zawsze zachwycone, gdy jedzą te parówki w cieście kukurydzianym.
Zaraz odezwą się głosy, że parówki to samo zło, bo większość zawiera MOM – mięso oddzielane mechanicznie. Ja parówki kupuję od lat u tego samego rzeźnika, który robi je od kilkudziesięciu lat, cały czas smakują mi tak samo. Nie popadajmy w paranoję, niech się uderzy w piersi ten kto nie jadł hot dogów na stacji benzynowej, czy w sklepie IKEA parówki w bułce z prażoną cebulką i konserwowymi ogórkami?
Corn Dogs, czyli Hot dogi na patyku robię od dawna, parówki są maczane w cieście kukurydzianym, a następnie smażone, to idealny zamiennik ulicznego jedzenia, to domowy Fast food. Można go wziąć go ręki i szybko zjeść.
Parówki nie tylko grzejemy i jemy z musztardą, ale wykorzystujemy do przygotowania równych dań z ich udziałem:
Rogaliki z parówką i serem
Sałatka ziemniaczana z parówką
Naleśnik z warzywami i parówką
Naleśniki z parówką i serem
Naleśnik z warzywami i parówką
Naleśnik z parówką i warzywami
Fasolka szparagowa a’la gulasz
Cukinia grillowana
Składniki:
Cienkie parówki – 8-10 sztuk
½ szklanki mąki kukurydzianej
½ szklanki mąki pszennej
¾ – 1 szklanki wody
½ łyżeczki proszku do pieczenia
½ łyżeczki ostrej papryki
1 jajko
sól i pieprz do smaku
olej do smażenia
patyczki do szaszłyków namoczone wcześniej w wodzie (nie będą się przypalać podczas smażenia)
Jak przygotować parówki w cieście kukurydzianym?
Cienkie parówki nabijamy na patyczki do szaszłyków, na całej długości, dzięki nim parówki będą stabilne i nie zmienią kształtu podczas smażenia . Do miski wsypujemy oba rodzaje mąki, ostrą paprykę, sól, pieprz, proszek do pieczenia, wbijamy też rozkłócone widelcem jajko. Wlewamy stopniowo wodę, niekiedy szklankę nieraz wystarczy 3/4 i dokładnie mieszamy rózgą aż połączą się wszystkie składniki. W rondelku o długości patyczka do szaszłyków rozgrzewamy olej, następnie każdą z parówek zanurzamy dokładnie w cieście i smażymy aż ciasto zrobi się złote, ja zanurzałam parówki ponownie w cieście i znów smażyłam. Usmażone corn dog wykładamy na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym i odsączamy je z nadmiaru oleju. Podwójnie panierowanie w cieście nie jest konieczne, ale parówki w cieście były bardziej puchate. Smacznego
Pingback: Parówki w cieście francuskim - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię