Jak ozdobić pisanki papierowymi serwetkami?

Ostatnio byłam na warsztatach decoupage, poznałam na nich różne techniki zdobienia codziennych przedmiotów. Niedługo Wielkanoc postanowiłam, więc te moje nowe umiejętności wykorzystać do ozdobienia wielkanocnych pisanek, które będą ozdobą koszyczka do święconki.

Zwykłe serwetki papierowe są doskonałym materiałem służącym do zdobienia szkła, drewna, plastyku, ale również i jajek. Jeśli mamy serwetki o tematyce świątecznej doskonale będą się nadawać do ozdobienia wielkanocnych pisanek. Po ugotowaniu i ostudzeniu jajek wystarczy nam tylko kilka minut, aby przygotować piękne, kolorowe wielkanocne pisanki, wszystko zależy jaki wzór serwetki wybierzemy.

Poniżej znajdziecie instrukcję – Jak ozdobić pisanki papierowymi serwetkami?

Jak przygotować pisanki

Jak przygotowac pisanki

 

Jak przygotowac pisankiJak przygotowac pisankiDSC_0204DSC_0205DSC_0203

Potrzebujemy:

– jajka ugotowane na twardo,
– papierowe serwetki,
– 1-2 białka delikatnie roztrzepane w zależności od ilości jajek do ozdobienia, które będziemy zdobić,
– pędzel.

Z papierowej serwetki oddzielamy jej wierzchnią warstwę z nadrukiem. Serwetkę dzielimy na paski o długości objętości jajka.

Moczymy pędzel pędzel w białku jajka. Nakładamy serwetkę na jajko nadrukiem do góry, rozprowadzamy pędzlem  białko przyklejając serwetkę jednocześnie do skorupki.

Odcinamy nadmiar serwetki, przyklejając jednocześnie fragmenty serwetki, które odstają. Jajko układamy na talerzu wyłożonym ręcznikiem papierowym i zostawiamy do wyschnięcia, lub suszymy suszarką do włosów.

Jeśli chcemy by jajka były błyszczące smarujemy je po wyschnięciu białka olejem roślinnym, można to zrobić ręcznikiem papierowym lub małą gąbką.

Pisanki są gotowe do święconki. Wesołych Świąt.

Mam nadzieję, że podoba Wam się moja odpowiedź na pytanie Jak ozdobić pisanki papierowymi serwetkami? Prawda, że to łatwe!

Jak przygotowac pisanki

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

4 myśli nt. „Jak ozdobić pisanki papierowymi serwetkami?

  1. Świetny pomysł! Wykonanie wręcz banalne, a efekty niesamowite. Dziękuję za pomysł. Życzę pięknych, spokojnych i radosnych świat. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *