Obręcz do warstwowego krojenia biszkoptu – test

Ja zawsze miałam problem z równym krojeniem biszkoptu.   Czasami biszkopt przekrawałam długim ostrym nożem a niekiedy nitką, ale spód miałam przeważnie cieńszy niż resztę. A Wy jakie jeszcze macie inne sprawdzone sposoby?

Jednak kiedy  ostatnio w ramach współpracy ze sklepem internetowym redcoon.pl zostałam poproszona o wybranie kolejnego sprzętu do testów, jednym z produktów była to obręcz do warstwowego krojenia biszkoptu. Bez zastanowienia wybrałam właśnie ten produkt, który dodatkowo ma na wyposażeniu długi nóż z piłką 29,5 cm i oraz podkładkę do łatwego przenoszenia i nakładania ciasta, za jej pomocą bez problemu można zsunąć przygotowany tort na paterę.

Z tego biszkoptu na zdjęciu wykonałam tort z truskawkami na kakaowym biszkopcie.

SAM_9105SAM_9109

 

Obręcz wykonana jest ze stali nierdzewnej, służy do warstwowego krojenia ciasta. Jest bardzo praktyczna i bardzo pomocna w każdej kuchni, Obręcz posiada 7 różnych wysokości, dzięki którym możliwe jest wykrojenie jednolitych warstw ciasta. Ząbkowany nóż pozwala nam na cięcie biszkoptu, nie powodując jego szarpania i uszkadzania i szybkie wykonanie efektownego tortu!

Obręcz jest regulowana, dzięki czemu można ją stosować do wszystkich wypieków o średnicy od 26 do 28 cm i wysokości do 8 cm.

Ja jednak nie mając tortownicy o średnicy wymienionej na opakowaniu, upiekłam biszkopt o średnicy 23 cm i za pomocą obręczy doskonale sobie również poradziłam z tą nietypową średnicą biszkoptu.

SAM_9111

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Obręcz do warstwowego krojenia biszkoptu – test

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.