Warsztaty „Ketchup Gourmand” z ketchupem Pudliszki

25.07.2013 r. „Damsko-męskie” zaproszono do Warszawy na warsztaty kulinarne  „Ketchup Gourmand”, które odbyły się w CookUpStudio, pod patronatem Pudliszek, producenta znanego z bardzo dobrej jakości i doskonałych w smaku ketchupów i koncentratów pomidorowych.

SAM_7473

SAM_7478Kilkoro przybyłych Blogerów znałam osobiście, jednych wirtualnie, a niektórych wcale.

Podczas spotkania  krótko przedstawiono historię marki, serwowano ciepłe i letnie napoje, skosztowaliśmy tarty z owocami, potem rozeszliśmy się na upatrzone stanowiska pracy.

Podzieliliśmy się na 5 grup, które miały przygotować różne dania z wykorzystaniem ketchupów łagodnych i pikantnych. Wg mnie trochę nas było za dużo w stosunku do ilości i „pracochłonności” potraw, bo niektórzy tylko chodzili i przypatrywali się pracy innych.

Na początku prowadzący warsztaty Paweł Kibart omówił krótko co nas czeka, a potem dyskretnie obserwował nasze poczynania służąc radą i pomocą.

Nasz zespół przygotował dorsza w ketchupowej tempurze.

SAM_7509

Danie było bardzo smaczne, znikało na bieżąco. Wg mnie było to najlepsze w smaku danie i to nie dlatego, że przyczyniłam się do jego powstania, ale ze względu na walory smakowe. Ketchup w tym daniu sprawdził się doskonale, ja jedynie zamiast keczupu łagodnego zastosowałabym pikantny, aby nadać daniu lekkiej ostrości. 3 kg dorsza zniknęło w oka mgnieniu.

Przygotowano również:

Bardzo smaczne i dosyć pracochłonne Pikantne skrzydełka z kurczaka.

SAM_7523

Żeberka z sosem BBQ na bazie keczupu, były również smaczne, dla mnie ciut za miękkie.

SAM_7527

Cannelloni z ketchupu z mozarellą, byłoby smaczniejszy, gdyby odpowiedzialni za  przygotowanie tego dania włączyli piekarnik 😉

SAM_7520

Sorbet z ketchupu z wanilią, niestety nie powalił mnie na kolana, może gdyby był bardziej zamrożony jego smak byłby lepszy, ja dodałabym też do niego pokrojoną drobno miętę.

SAM_7532

 

Więcej zdjęć można znaleźć na profilu bloga na FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.607012002666115.1073741834.217127121654607&type=3&uploaded=15

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *