Pasztet z drobiowych wątróbek

Pasztet z drobiowych wątróbek przygotowywałam podobnie jak Pâté z drobiowych wątróbek. A smak drobiowych wątróbek można wzbogacić na kilka sposobów. Polecam nadziać je suszoną żurawiną lub suszonymi śliwkami. Wątróbki przed smażeniem warto wymoczyć przez kilka godzin w mleku, a walory smakowe tego pasztetu najlepiej wzbogaci białe wino. Przepis na ten pasztet jest banalnie prosty i bardzo szybki w przygotowaniu.

Pasztet z drobiowych wątróbek

Ten pasztet z drobiowych wątróbek przyrządza się go na jednej patelni z  masłem, oraz brandy, alkohol nadaje głębszego posmaku tej  potrawie.

  • 250 g wątróbek drobiowych
  • 50 g masła
  • 1 mała cebula czerwona
  • 1 ząbek czosnku
  • 1 łyżeczka suszonego tymianku
  • 30 ml brandy
  • sól morska i świeżo zmielony czarny pieprz
  • 1 łyżka siekanej natki pietruszki

Na dużej patelni rozgrzewamy 50 g masła i wkładamy 250 świeżej, oczyszczonej wątróbki drobiowej. Zwiększamy  ogień i smażymy wątróbki przez około 5 minut, z zewnątrz wątróbki mają być obsmażone, w w środku mają być delikatnie kremowe, podlewamy 30 ml brandy, chwilkę trzymamy na ogniu. Pamiętajmy aby nie przesmażyć wątróbek, gdyż będą gorzkie i twarde. Doprawiamy wątróbki solą oraz pieprzem, odstawiamy z ognia, wkładamy wątróbki do blendera i miksujemy, ale niezbyt dokładnie. Na tej samej patelni z resztkami masła podsmażamy posiekaną czerwoną cebulkę z dodatkiem suszonego tymianku i rozdrobnionego czosnku, mieszamy od czasu do czasu, dodajemy do zmiksowanej wątróbki, wraz z 1 łyżką natki pietruszki i jeszcze raz całość miksujemy na mus.  Mój pasztet z drobiowych wątróbek przygotowałam w formie roladki i nadziałam suszoną żurawiną. Wykładamy masę na folii aluminiowej, na wierzchu kładziemy suszoną żurawinę i i zawijamy roladki w folię, końce folii skręcamy tworząc jakby cukierek,  pasztet przez kilka godzin schładzamy w lodówce. Można go zwyczajnie rozsmarować na chlebie, ale ja polecam podać go w bardziej elegancki i wykwintny sposób pokrojony w plastry. Pasztet z drobiowych wątróbek z żurawiną możemy podać z sosem z borówek i lampką białego wytrawnego wina.

Smacznego!

Pasztet z drobiowych wątróbekPasztet z drobiowych wątróbek

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *