Sernik na zimno z truskawkami

Sernik na zimno z truskawkami. Serniki na zimno najlepiej nadają się na takie upały jakie ostatnio  panują. Można wykorzystać do jego zrobienia akurat dostępne sezonowe owoce.Ja proponuję przygotować sernik na zimno z truskawkami.

sernik na zimno

Składniki:
– 25 g margaryny do wysmarowania formy z kominkiem
– 500 g serka homogenizowanego waniliowego
– 500 g jogurtu naturalnego
– 2 sztuki galaretki truskawkowej
– 2 łyżki żelatyny
– 1/2 kg truskawek

Dokładnie wysmarować formę margaryną.

W 250 ml wrzącej wody rozpuścić 1 galaretkę truskawkową i 2 łyżki żelatyny. Ostudzić. W między czasie umyć truskawki, odszypułkować, podzielić na 2 części, jedną część pokroić w kostkę, drugą w plasterki, zostawić jedną dużą truskawkę.
Do miski przełożyć serek homogenizowany waniliowy i jogurt truskawkowy, dokładnie wymieszać, dodać truskawki pokrojone w kostkę, równomiernie je połączyć, dodać lekko tężejącą galaretkę, zamknąć pokrywę, postawić w lodówce tak by kominek był u góry. Rozpuścić drugą galaretkę w 350 ml wrzącej wody, ostudzić, poczekać aż lekko będzie tężeć. Wyciągnąć sernik z lodówki, delikatnie wyciągnąć kominek z formy, w jego miejsce włożyć pokrojone w plasterki truskawki, zalać galaretką, na środku położyć całą truskawkę. Delikatnie rozlać resztę galaretki po bokach ciasta, tak by powstał galaretkowy pasek, zamknąć formę i ponownie wstawić sernik do lodówki, aby wszystko dokładnie stężało. Sernik wyciągnąć, otworzyć delikatnie formę, aby dostało sie po bokach powietrze i sernik odkleił się od ścianek, za pomocą szerokiego noża przełożyć go na talerz.

Sernik na zimno

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *