Sernik na zimno z truskawkami

Sernik na zimno z truskawkami. Serniki na zimno najlepiej nadają się na takie upały jakie ostatnio  panują. Można wykorzystać do jego zrobienia akurat dostępne sezonowe owoce.Ja proponuję przygotować sernik na zimno z truskawkami.

sernik na zimno

Składniki:
– 25 g margaryny do wysmarowania formy z kominkiem
– 500 g serka homogenizowanego waniliowego
– 500 g jogurtu naturalnego
– 2 sztuki galaretki truskawkowej
– 2 łyżki żelatyny
– 1/2 kg truskawek

Dokładnie wysmarować formę margaryną.

W 250 ml wrzącej wody rozpuścić 1 galaretkę truskawkową i 2 łyżki żelatyny. Ostudzić. W między czasie umyć truskawki, odszypułkować, podzielić na 2 części, jedną część pokroić w kostkę, drugą w plasterki, zostawić jedną dużą truskawkę.
Do miski przełożyć serek homogenizowany waniliowy i jogurt truskawkowy, dokładnie wymieszać, dodać truskawki pokrojone w kostkę, równomiernie je połączyć, dodać lekko tężejącą galaretkę, zamknąć pokrywę, postawić w lodówce tak by kominek był u góry. Rozpuścić drugą galaretkę w 350 ml wrzącej wody, ostudzić, poczekać aż lekko będzie tężeć. Wyciągnąć sernik z lodówki, delikatnie wyciągnąć kominek z formy, w jego miejsce włożyć pokrojone w plasterki truskawki, zalać galaretką, na środku położyć całą truskawkę. Delikatnie rozlać resztę galaretki po bokach ciasta, tak by powstał galaretkowy pasek, zamknąć formę i ponownie wstawić sernik do lodówki, aby wszystko dokładnie stężało. Sernik wyciągnąć, otworzyć delikatnie formę, aby dostało sie po bokach powietrze i sernik odkleił się od ścianek, za pomocą szerokiego noża przełożyć go na talerz.

Sernik na zimno

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.