Konrad Gaca „Kuchnia fit”

Na blogu nie było jeszcze recenzji książek, ale kiedyś trzeba zacząć 😉 Tuż przed Świętami dotarła do nas książka „Kuchnia fit. Śniadania, obiady, kolacje”

DSC_0534

z dedykacją autora i zachętą to wzięcia udziału w konkursie dla blogerów, którego finał ma się odbyć podczas spotkania Gaca Spa w Kazimierzu Dolnym. A, że książki kulinarne to mój konik,  nie namyślałam się długo i przyjęłam wyzwanie. Książka od pierwszego wejrzenia spodobała mi się, kolorowa, w twardej obwolucie, z apetycznymi zdjęciami, wydana na błyszczącym papierze.

Tematyka książki też jest mi bliska, gdyż całe życie zbieram różne diety, czasami się odchudzam, albo mam zamiar się odchudzać 😉

Konrad Gaca proponuje w swojej książce różnorodne przepisy na smaczne i lekkie posiłki, począwszy od śniadania, a skończywszy na kolacji. Można tutaj znaleźć również przepisy na lekkie desery i chleby upieczone domowym sposobem. Przepisy z  książki są proste, ze względu na małą ilość składników i niezbyt skomplikowany sposób przygotowania dań. Każdy przepis opatrzony jest zdjęciem, oraz ikonkami, opisującymi pozytywny wpływ na narządy naszego ciała.

DSC_0535DSC_0536 DSC_0538DSC_0539

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0541DSC_0542

 

 

 

 

 

 

W „Kuchni fit” można znaleźć też część napisaną specjalnie z myślą o zakończonych właśnie świętach, gdzie znajdziemy odpowiedź jak przygotować „odchudzone” Święta dzięki, którym będziemy cieszyć się świąteczną atmosferą i nie myśleć o poświątecznej walce z dodatkowymi kilogramami.

W swojej książce autor radzi co zrobić by osiągnąć zamierzony efekt: utratę wagi i jej utrzymanie, czyli jakie składniki wykorzystywać, w jaki sposób komponować menu, oraz jaki rodzaj aktywności fizycznej stosować.  Konrad Gaca przekonuje czytelnika, że dieta to nie nieustanne wyrzeczenia, ale sposób na prowadzenie zdrowego trybu życia.

Oprócz przepisów kulinarnych, znajdziemy w książce praktyczne rady odnośnie wpływu składników z przepisu na nasze zdrowie. Znajdziemy też rozdział  z wagami i z tabelami kalorycznymi poszczególnych dań, który jest bardzo pomocny przy komponowaniu dietetycznych dań.

DSC_0543

 

 

 

 

 

 

Na końcu książki poznajemy zaś sylwetki osób, których dzięki Konradowi Gacy wygląd fizyczny i życie zmieniło się na lepsze, oraz relacje osób z pierwszych stron gazet, na przemiany których również miał wpływ autor.

DSC_0544DSC_0545

 

 

 

 

 

 

 

A gdy zamkniemy książkę, możemy zauważyć na okładce motto: droga do zdrowego życia prowadzi prze kuchnię! To będzie dla mnie nowe wyzwanie w nadchodzącym Nowym Roku 2015. A na tegorocznego Sylwestra przygotuję deser inspirowany deserem  z tej książki.

DSC_0546

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *