Naturalne sposoby na kaca

Naturalne sposoby na kaca są skuteczniejsze niż apteczne specyfiki. Dzięki nim szybko pozbędziemy się imprezowego, noworocznego bólu głowy, mięśni, nieprzyjemnych mdłości czy drżenia rąk. Jak skutecznie wyleczyć sylwestrowego kaca?

Napoje na kaca

Najlepiej nie pić wcale, ale jeśli przekroczymy pewne granice, najlepiej zwalcza się kaca naturalnymi sposobami, które są sprawdzone, skuteczne oraz nie wymagają wychodzenia z domu.

Bezkonkurencyjnym sposobem na kaca jest – sen, gdyż wtedy organizm szybciej oczyszcza się, mijają też objawy otępienia i uczucie niewyspania. Po przebudzeniu nieoceniony wpływ na poprawę naszego samopoczucia będzie mieć gorzka filiżanka kawy z wit. C lub plasterkiem cytryny, która pobudzi umysł i złagodzi ból głowy, ponieważ spowoduje zwężenie naczyń krwionośnych.

Kolejnym sposobem na kaca jest zimny prysznic, gdyż gorąca kąpiel tylko pogorszy samopoczucie i spotęguje ból głowy, gdyż pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne.

Aby wrócić do formy należy pamiętać o piciu soków warzywnych z dużą zawartością witaminy C i tych z grupy B, a także potasu, wapnia i żelaza. Na poprawę naszego samopoczucia doskonale wpłynie: sok z ogórków kiszonych, sok z kapusty kiszonej, zakwas buraczany. Soki te szybko uzupełnią „wypłukane” przez alkohol niedobory witamin i pierwiastków, ponadto pozytywnie wpływają na florę bakteryjną jelit i wspomogą usuwanie toksyn z organizmu. Soki te szybko ugaszą też nasze pragnienie.

Doskonałym „lekarstwem” na drżenie naszego ciała i kołatanie serca, będzie sok pomidorowy, który uzupełni brak potasu, odpowiedzialnego za regulację napięcia mięśniowego i rytm naszego serca.

Niechcianych toksyn z organizmu pozbędziemy się też za pomocą napoju z wody i cytryny – przegotowana, ale letnia woda z cytryną i odrobiną mięty, pozwoli na szybszy metabolizm i trawienie w ciągu najbliższego dnia. Przy okazji woda z cytryną odkwasi i oczyści nasz organizm. Pijąc 2,5 – 3 l płynów w ciągu dnia dodatkowo nawodnimy organizm.

Warto o tych sposobach na kaca przeczytać wcześniej i przygotować się zawczasu, przecież w Nowy Rok nasze dobre samopoczucie będzie najważniejsze 😉

woda z cytryną

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Jedna myśl nt. „Naturalne sposoby na kaca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *