Koktajl truskawkowy na kefirze

Bardzo lubię pić zimną maślankę lub kefir. gdy zaczynają się pojawiać truskawki, maliny, czy jagody nie potrafię sobie odmówić owocowych koktajli na ich bazie. A, że pojawiły się już tanie truskawki, ich cena spadła gwałtownie w dół, więc nie mogę się oprzeć by nie wykorzystać ich do przygotowała pysznych, tanich koktajli truskawkowych, tym razem na kefirze. Koktajl truskawkowy na kefirze ma delikatny posmak wanilii, gdyż użyłam  do jego przygotowania domowego cukru waniliowego. Ten napój jest doskonałym sposobem na zdrowe, niskokaloryczne odżywanie. Koktajl truskawkowy jest prosty w przygotowaniu, jest rewelacyjny w smaku, nie miksowałam truskawek do końca, gdyż chciałam by były lekko wyczuwalne w smaku:) W warunkach domowych, potrzebny jest do tego blender z ostrym ostrzem, ja korzystałam szatkownicę Blendera ręcznego HB724 marki Kenwood.

Przygotowałam sporą ilość koktajlu truskawkowego, wykorzystałam zimnego 750 ml kefiru i 1/2 kg truskawek, truskawki były bardzo słodkie, więc dodałam tylko 1 łyżkę cukru waniliowego. Miksujemy umyte, obrane z szypułek truskawki z cukrem, kefirem i rozlewamy do szklanek. Polecam schłodzić kefir przed miksowaniem.

Proste i smaczne, polecam Koktajl truskawkowy na kefirze, super napój w upalne dni, można wrzucić też kilka kostek lodu!

Koktajl truskawkowy na kefirzeSAM_6484SAM_6489

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Koktajl truskawkowy na kefirze

  1. Zapraszam do wspólnej zabawy z Liebster Blog Award, na stronie znajdziesz nominację dla Twojego bloga
    czekoladaconchili.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *