Lemoniada bez cukru pomarańczowo-cytrynowa

W Polsce panują tropiki.  Lemoniada to w takie upały jakie panują od kilku dni najlepsze wyjście, hit, cudowne orzeźwienie. Każdego dnia wypijamy całą dużą 1,5 litrową butelkę lemoniady dziennie. Ta lemoniada nie zawiera cukru. Ponieważ ja nie lubię słodzonych napojów. Jeśli ktoś chce słodką lemoniadę może ją posłodzić cukrem lub miodem , ja jednak uważam, że nie ma takiej potrzeby, gdyż lemoniada zawiera świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, który jest słodki.
Do lemoniady dodaję gazowaną wodę mineralną, aby miała bąbelki, można dodać też wodę niegazowaną. Wszystko zależy od upodobań. Dodaje również do lemoniady kilka listków mięty, oraz plasterki cytryny. Jeśli wlejemy lemoniadę do szklanki można też do niej dodać kostki lodu.

Lemoniada bez cukru pomarańczowo-cytrynowa:

lemoniada

Składniki:
2 cytryny
750 ml świeżo wyciśniętego soku z pomarańy lub kupny sok pomarańczowy
listki mięty
750 ml gazowanej wody mineralnej
kostki lodu

Przygotowanie:

Do butelki kroimy plasterki cytryny, wrzucamy też listki mięty, wlewamy wyciśnięty sok z cytryny, oraz sok z pomarańczy (ja stosuje wyciskarkę do cytrusów FP 270 Kenwood) można wlać sok z kartonika, wymieszać. Wlać zimną wodę gazowaną, potrząsnąć. Gdy wlewamy lemoniadę do szklanek, dodajemy kostki lodu. Pyszna na upały.

lemoniada

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

5 myśli nt. „Lemoniada bez cukru pomarańczowo-cytrynowa

  1. I tego właśnie mi dziś trzeba!:)))Super wygląda, zapewne i tak smakuje-o czym zaraz się przekonam:) Dziękuję za inspirację!

  2. Pingback: Lemoniada cytrusowa - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

  3. Pingback: Lemoniada ogórkowa - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *