Przepisy z parówkami. 8 pomysłów na dania z parówkami.
Parówki nie tylko grzejemy i jemy z musztardą, czy ketchupem, wykorzystujemy do przygotowania równych dań z ich udziałem. Jak chcecie to mnie za te parówki na blogu ukamienujcie, bo parówki to samo zło, bo większość zawiera MOM – mięso oddzielane mechanicznie. 😉 Parówki to produkt, który może mieć bardzo dobry skład, jak i zawierać surowce najniższej jakości w slangu zwany „papierem toaletowym”. Wszystko zależy od producenta, ale i od ceny. Dobra parówka nie może kosztować 6 zł za kg. Mimo, że parówki mają wielu przeciwników, to ja jem niezmiennie odkąd pamiętam. Parówki, które ja kupuję produkowano kiedyś w rzeźni PSS, od ponad 30 lat produkuje je właściciel zakładu rzeźnickiego, przepis i smak jest ten sam. Bardzo dobre parówki łatwo rozpoznać podczas ich jedzenia są twardsze i bardziej zbite, no i kosztują od 15-20 zł za kg. Te mniej jadalne mają poniżej 90% mięsa, mają miękką konsystencję, są słonawe i rozpływają się w ustach bez gryzienia.
Ale nie popadajmy w paranoję, niech się uderzy w piersi ten kto nie jadł hot dogów z parówkami na stacji benzynowej ORLEN, czy w sklepie IKEA cienkie parówki w bułce z prażoną cebulką i konserwowymi ogórkami?
Co zrobić z parówek? Proponuję przygotować parówki na kilka sposobów: w cieście francuskim lub kukurydzianym, w pysznej sałatce z ziemniakami, która jest idealna na grilla, jako składnik wytrawnych naleśników, czy jako rogalik z farszem, który doskonale zastąpi bułki na śniadanie, oraz jako dodatek w potrawach.
Dania z parówkami są proste, szybkie i smakują każdemu, szczególnie dzieciom!
Przepisy z parówkami. 8 pomysłów na dania z parówkami:
Parówki w cieście francuskim
Parówki w cieście kukurydzianym
Naleśniki z parówką i serem
Sałatka ziemniaczana z parówką
Fasolka szparagowa a’la gulasz
Cukinia grillowana
Naleśnik z parówką i warzywami
Muszę spróbować tych parówek w cieście kukurydzianym. Widziałam podobne na amerykańskich filmach i zawsze zastanawiałam się, jak smakują!