Przepisy z parówkami. 8 pomysłów na dania z parówkami

Przepisy z parówkami. 8 pomysłów na dania z parówkami.

Parówki nie tylko grzejemy i jemy z musztardą, czy ketchupem, wykorzystujemy do przygotowania równych dań z ich udziałem. Jak chcecie to mnie za te parówki na blogu ukamienujcie, bo parówki to samo zło, bo większość zawiera MOM – mięso oddzielane mechanicznie.  😉 Parówki to produkt, który może mieć bardzo dobry skład, jak i zawierać surowce najniższej jakości w slangu zwany „papierem toaletowym”. Wszystko zależy od producenta, ale i od ceny. Dobra parówka nie może kosztować 6 zł za kg. Mimo, że parówki mają wielu przeciwników, to ja jem niezmiennie odkąd pamiętam. Parówki, które ja kupuję produkowano kiedyś w rzeźni PSS, od ponad 30 lat produkuje je właściciel zakładu rzeźnickiego, przepis i smak jest ten sam. Bardzo dobre parówki łatwo rozpoznać podczas ich jedzenia są twardsze i bardziej zbite, no i kosztują od 15-20 zł za kg. Te mniej jadalne mają poniżej 90% mięsa, mają miękką konsystencję, są słonawe i rozpływają się w ustach bez gryzienia.
Parówki

Ale nie popadajmy w paranoję, niech się uderzy w piersi ten kto nie jadł hot dogów z parówkami na stacji benzynowej ORLEN, czy w sklepie IKEA cienkie parówki w bułce z prażoną cebulką i konserwowymi ogórkami?

Co zrobić z parówek? Proponuję przygotować parówki na kilka sposobów: w cieście francuskim lub kukurydzianym, w pysznej sałatce z ziemniakami, która jest idealna na grilla, jako składnik wytrawnych naleśników, czy jako rogalik z farszem, który doskonale zastąpi bułki na śniadanie, oraz jako dodatek w potrawach.

Dania z parówkami są proste, szybkie i smakują każdemu, szczególnie dzieciom!

Przepisy z parówkami. 8 pomysłów na dania z parówkami:

Parówki w cieście francuskim

Parówki w cieście kukurydzianym

Rogaliki z parówką i serem

Naleśniki z parówką i serem

Sałatka ziemniaczana z parówką


Fasolka szparagowa a’la gulasz

Cukinia grillowana

Naleśnik z parówką i warzywami

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Jedna myśl nt. „Przepisy z parówkami. 8 pomysłów na dania z parówkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.