Mini omlety ze szpinakiem

Gdy znudzą nam się gotowane jajka na śniadanie, jajka sadzone, czy też jajecznica możemy  przygotować je w nowej odsłonie, dietetycznych mini omletów ze świeżym szpinakiem. Mini omlety przygotowuje się jak klasyczny omlet, rozlewa się tylko masę do czterech dołków w patelni do smażenia jajek sadzonych.
Do omletu jajka należy roztrzepać dokładnie widelcem, tak by utworzyły jednolitą masę i aby je napowietrzyć. Lubię omlety z dodatkami, więc postanowiłam przygotować omlety ze świeżym szpinakiem.Natomiast szpinak nie może obejść się bez czosnku, ale zamiast świeżego zastosowałam sól czosnkową. Nie potrzeba już stosować soli.  Takie mini omlety  to świetna propozycja na śniadanie, mają też plus nie trzeba ich kroić. Można taki omlecik wziąć do ręki i zjeść ze smakiem. Piotrek chyba dzięki tym omletom przekona się do szpinaku, którego do tej pory nie brał do ust, wziął jednego omlecika, potem drugiego i stwierdził, że ten szpinak nawet nie jest taki zły. Musiałam usmażyć kolejne;)  to chyba coś znaczy. Znaczy, że mini omlety ze szpinakiem są SMACZNE!

omlet ze szpinakiem

Składniki:

  • 2  jajka,
  • 1 łyżka wody
  • 1 garść świeżego szpinaku,
  • olej  do posmarowania patelni
  • czarny pieprz
  • sól czosnkowa Kotanyi
  • 1/2 łyżeczki mąki ziemniaczanejGarść szpinaku drobno siekamy. Patelnię smarujemy  olejem, w dołkach patelni układamy posiekany szpinak, doprawiamy solą czosnkową i lekko dusimy na małym ogniu .  W miseczce roztrzepujemy 2  jajka z wodą i 1/2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, tak by podczas ubijania wtłoczyć dużo powietrza. Masę jajeczną wylewamy na rozgrzaną patelnię do czterech dołków, przykrywamy pokrywką i czekamy do ścięcia jajecznej masy.   Wykładamy omlety na talerz, doprawiamy czarnym pieprzem i podajemy z listkami świeżego szpinaku  i pomidorami.

omlety ze szpinakiemomlety ze szpinakiemomlety ze szpinakiem

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Mini omlety ze szpinakiem

  1. Monika patelnia stara jak świat, wydębiłam ją od mojego taty. Do tej pory robiłam na niej jajka sadzone, a teraz odkryłam że wychodzą na niej świetne omleciki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *