Tosty francuskie

Już Wam kiedyś pisałam, przy okazji przepisu na pomarańczowe tosty francuskie, że tosty francuskie przypominają mi smak mojego dzieciństwa, te tosty to również smak dzieciństwa mojego dorosłego już syna. Tylko, że w dzieciństwie nie miałam pojęcia, że zwykły smażony na maśle chleb w jajku nazywa się tostem francuskim, dla mnie to był zwyczajny chleb smażony w jajku 😉 Mój syn gdy jest w domu, często mnie prosi, usmaż mi mamo chleb w jajku! To najprostszy, najsmaczniejszy i najtańszy przepis na pyszne tosty.  Jeśli nigdy nie próbowaliście tostów francuskich to zachęcam, one są znakomite!

Tosty francuskie podałam z niskosłodzonym  dżemem truskawkowym
Tosty francuskieTosty francuskie

składniki:

– chleb pełnoziarnisty
– 2 jajka
– 100 ml mleka;
– masło do smażenia + odrobina oleju;
– dodatki  – dżem truskawkowy

Przygotowanie:

W szerokiej miseczce mieszamy za pomocą trzepaczki mleko, 2 jajka. Kromki chleba tostowego maczamy w płynie jajecznym z każdej strony. W czasie kiedy chleb tostowy się moczy na patelni rozgrzewamy masło z olejem, smażymy  chleb tostowy po 2 minuty z każdej strony, aż tosty zrobią się złociste.

Tosty francuskie tuż przed konsumpcją smarujemy dżemem truskawkowym. Tosty są pyszne, są idealne w smaku. A do tostów idealnie pasuje filiżanka kawy z mlekiem i mamy przed sobą przepyszne śniadanie. Polecam!

Tosty francuskie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *