Test filtra do wody Aquaphor

Dzisiaj zaczynam testować filtry do wody.

Przyjęłam je do testów, gdyż woda u mnie jest bardzo twarda i zawsze mam problem z szybko osadzającym się kamieniem na sitku i grzałce dzbanka.A, że jesteśmy kawoszami i wodę na kawę gotujemy przynajmniej 3 razy dziennie, zobaczę jak będzie wyglądał dzbanek do gotowania i na jak długo starczy filtr do wody. Oczywiście dzbanek i sitko oczyściłam dzisiaj z kamienia.

 

 

 

 

 

AQUAPHOR Prestige to nowość na polskim rynku filtrów do wody. Ten wart polecenia  dzbanek filtrujący dostępny jest w wybranych sieciach handlowych i w dobrych sklepach internetowych (lista sklepów na http://www.aquaphor.pl/where/poland). Ma on 3 litry pojemności oraz wymienny wkład filtrujący B100-5 lub B100-6 – ten drugi został opracowany specjalnie do wyjątkowo twardej polskiej wody. Dzięki filtrowi można w każdej chwili mieć dostęp do krystalicznie czystej wody w najniższej cenie jaką może możemy znaleźć na polskim rynku filtrów dzbankowych do wody. Jest to jedyny tego typu filtr w Polsce, który pozwala na przefiltrowanie nawet 300 litrów wody, co w praktyce oznacza bezpieczne korzystanie z jednego wkładu nawet przez trzy miesiące. Nie znajdziemy na rynku żadnego filtra o tej wydajności w tak atrakcyjnej cenie. Dzbanek jest przy tym nowoczesny elegancki i może stać się funkcjonalnym i dekoracyjny elementem każdej współczesnej kuchni.

A teraz uruchamiamy filtr:

Do środka do specjalnej części wkładamy poziomo  filtr, który trzeba odpowietrzyć, wlewamy wodę do dzbanka, czekamy, aż wylecą bąbelki.

Potem wyjmujemy filtr, wkładamy nasadkę,  wciskamy w otwór filtr i uruchamiamy w pokrywce  licznik, ustawiając go na 1.

Licznik pokazuje nam, jakie jest zużycie filtra. Filtr powinien wystarczyć na 3 miesiące.  Zobaczymy.

Kiedy już wszystko mamy gotowe, otwieramy klapkę w pokrywie dzbanka, nalewamy wodę i czekamy aż się przeleje przez filtr. W dolnej części dzbanka mieści się 1,5 litra wody, a cały dzbanek ma pojemność 3 litra, filtrowanie wody trwa bardzo krótko.

Odfiltrowaną wodę można pić  bez gotowania np. z sokami, ale my głównie będziemy ja stosować do gotowania wody na kawę.

Cena dzbanka z filtrem to koszt ok. 60 zł, więc mając w perspektywie 3 miesiące stosowania to cena jest niska.

Mam niespodziankę dla moich czytelników: 1 września wystartuje konkurs na blogu, w którym będzie można wygrać 3 takie dzbanki:)

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

3 myśli nt. „Test filtra do wody Aquaphor

  1. Ja od kilku miesięcy używam filtrów Bregus ProTech. Jestem zadowolona, woda czyściutka, dobra w smaku, a nie trzeba ich wymieniać tak często. Warto poczytać opinie i wtedy wybrać najlepszy sposób filtrowania 😉 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.