Warsztaty fotograficzne Almette

W minioną sobotę spotkałam się z grupą blogerów w SmArt Studio w Warszawie na warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez agencję PR Synertime reprezentowaną przez Marcina Firmantego i Anitę Śliwkę . Marcin od początku pilotował organizację konkursu dla marki Almette, w którym moje sernikowe  tartaletki zdobyły wyróżnienie.

Warsztaty fotograficzne  prowadzili  Beata  i Lubomir Lipov z Lawendowego domu.

Aby uczyć się fotografować, trzeba było najpierw coś przygotować / ugotować. Każdy losował karteczkę z rodzajem potrawy, ja miałam przygotować przystawkę z tego co pod ręką w ciągu 45 minut przy dość ograniczonej ilości składników.

A nasze dania miały być smacznie, ale przede wszystkim fotogeniczne, miały wyglądać bosko na zdjęciach. Ja przygotowałam słuchając dyskretnych porad Beaty kolorowe  koreczki: kulki z naturalnego serka Alemette wymieszane z czerwoną papryką, obtoczone siekanymi ziołami, na grillowanych plasterkach żółtej i zielonej cukinii, między które zostały włożone  grzanki z razowego chleba, całość zwieńczona ćwiartką pomidorka koktajlowego i listkiem bazylii i kolendry. Koreczki zostały ułożone na czerwonych talerzach, które doskonale podkreślały kolory.

Zdjęcia koreczków wykonałam samodzielnie, sami oceńcie jak mi poszło i zapraszam do wypróbowania przepisu.

koreczkikoreczki

Warsztaty Almette_2

 

Na warsztaty  stawili się blogerzy w większości znani mi blogerzy:

Alicja Drzewiecka z bloga Wielki Apetyt

Ja – Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię i dom

Marta Łasocha – Waniliowy smoczek

Iwona Świerczyńska – Blogotowanie

Michał Staszczyk – Paszczak Gotuje

Asia Matyjek – Odczaruj Gary

Wioletta i Grzegorz Sowińscy – Fotografujemy-Gotujemy-Testujemy

Wszyscy pod okiem Lubomira Lipov z Lawendowego Domu przeszli  naukę fotografowania przy naturalnym i sztucznym oświetleniu, oraz lekcję food desingu pod okiem Beaty Lipov. Prowadzący dla każdego znaleźli czas, służyli radą i pomocą.

lipov1lipovLipov3

A dzięki temu, że Kornelia Bułanow i Lubomir Lipov cały czas mieli aparaty w dłoniach mogę wam pokazać fotograficzną relację z tych warsztatów.

Po sesji pojedynczych potraw zajęliśmy się aranżacją całego stołu. Było smacznie i kolorowo.

SAM_9000

Następnie prowadzący przystąpili do oceny naszych zdjęć, które powstały podczas warsztatów. Każdemu podobało się co innego, ale najważniejsze, że moją cyfrówką robię całkiem znośne zdjęcia, gdyż jakością nie odbiegały od tych zrobionych lustrzankami, ostatnio nawet usłyszałam takie zdanie, że nie aparat jest najważniejszy, ale obiekt i ten kto robi zdjęcie. Wszystkim dziękuję za ten miło spędzony dzień moich urodzin!

Zdjęcia przedstawiające uczestników: Kornelia Bułanow, Lubomir Lipov

Zdjęcia potraw i stołu: Jolanta Perz-Straga

lipov2

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

3 myśli nt. „Warsztaty fotograficzne Almette

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *