Torcik jogurtowy z czekoladą i truskawkami

Tort jogurtowy z białą czekoladą, musem z mrożonych truskawek jest moim ukłonem na pożegnanie roku 2012, który dla nas, naszego bloga był bardzo szczęśliwy, oraz aby uczcić Nowy Rok 2013. Byliśmy z Piotrem na wielu konkursach, spędziliśmy sporo czasu na przeróżnych warsztatach kulinarnych, poznaliśmy wielu ciekawych ludzi ze świata kulinariów, oby ten nadchodzący rok był równie ciekawy i aktywnie spędzony.

Torcik jogurtowy z czekoladą i truskawkami wyszedł idealny, do tego rewelacyjny w smaku.

 torcik jogurtowy z czekoladą i truskawkami
Składniki na tortownicę (średnica 23 cm)
 800 ml jogurtu greckiego
 200 g białej czekolady
2 żelaatyny-fix deserowe Dr. Oetkera
 1 galaretka truskawkowa Dr. Oetkera
 400 g mrożonych truskawek
polewa deserowa i mleczna Dr. Oetkera
różowy cukier  Dr. Oetkera
Przygotowanie:
Mrożone truskawki miksujemy w szatkownicy FP 270 Kenwood. 1 galaretkę rozpuszczamy w 150 ml wrzącej wody, studzimy i mieszamy z musem truskawkowym. 2 opakowania żelatyny przygotowujemy wg opisie na opakowaniu i miksujemy wraz z jogurtem greckim
Białą czekoladę łamiemy na mniejsze kawałki, przekładamy do miski, układamy na garnuszku z wrzącą wodą i rozpuszczamy w kąpieli wodnej, czekolada musi być płynna. Kilka truskawek moczymy w czekoladzie i układamy na talerzyku, posłużą do dekoracji. Gdy czekolada lekko przestygnie wlewamy ją do masy jogurtowej i miksujemy całość, aż uzyskamy aksamitną masę. Przekładamy masę do silikonowej tortownicy.
Zgęstniały mus truskawkowy napieramy łyżką stołową i „topimy” w musie jogurtowo-czekoladowym. Resztę musu przekładamy na wierzch i wyrównujemy powierzchnię, wstawiamy do lodówki (ja wstawiłam na cała noc).
Następnego dnia rozpuszczamy dwie polewy: deserową i mleczną, za ich pomocą robimy dekorację na powierzchni torcika, na środku układamy truskawki w białej czekoladzie.
 Dekorujemy różowym cukrem .
Smacznego.
torcik jogurtowy z czekoladą i truskawkamiTorcik jogurtowy z czekoladą i truskawkamiTorcik jogurtowy z czekoladą i truskawkamiTorcik jogurtowy z czekoladą i truskawkamiTorcik jogurtowy z czekoladą i truskawkamiTorcik jogurtowy z czekoladą i truskawkami
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Torcik jogurtowy z czekoladą i truskawkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *