Podpłomyki grillowane faszerowane

Podpłomyki grillowane faszerowane to alternatywa dla tradycyjnej kanapki. Co to jest podpłomyk? To rodzaj prymitywnego pieczywa, które ma postać okrągłego placka. Moja babcia piekła podpłomyki bezpośrednio na płycie pieca kuchennego. My pieca nie mamy, więc podpłomyki przygotowujemy w piekarniku ( jak mini pizzę gdyż są z odrobiną drożdży) lub smażymy je na grillowej patelni (tylko z mąki, wody i soli). Te placki wyglądem trochę przypominają chapati czy tortille. Wystarczy między podpłomyki grillowane włożyć farsz, sos i zajadać się sycącą kanapką na śniadanie, drugie śniadanie, czy na kolację. Te kanapki z podpłomyków można jeść na ciepło i na zimno.
PodpłomykiPodpłomyki

Jak przygotować grillowaną przekąskę – grillowany podpłomyk nadziewany warzywami?

Do przygotowania grillowanych podpłomyków wystarczy 125 g  mąki pszennej 75 ml wody, oraz ½ łyżeczki soli, oraz farsz składający się z sałaty, pomidorków, 1/2 kulki sera mozzarella, oraz sosu tym razem tzw. sos tysiąca wysp.

Mąkę zagniatamy z wodą i solą, tworząc elastyczne ciasto. Dzielimy ciasto na 2 części, formuje my z nich 2 koła.  Ciasto grillujemy z obu stron, aż odbiją się na nim paski z grilla. Gorące podpłomyki smarujemy sosem, obkładamy sałatą, plasterkami pomidora, oraz plasterkami sera, doprawiamy solą i pieprzem, składamy razem, dociskamy i kroimy podpłomyki na ćwiartki. Kanapki z grillowanych podpłomyków są świetną, sycącą kanapką. Polecam!

podpłomykiPodpłomykipodpłomykipodpłomykipodpłomyki

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.