Galaretka z truskawkami i bitą śmietaną (deser)

Kilka dni temu prezentowałam na blogu sernik z truskawkami , zostało mi trochę świeżych truskawek i przypomniałam sobie o najprostszym deserze z truskawkami. Po dwóch dniach obciążania żołądka ciężkimi, potrawami przyszła pora na coś lekkiego, lekki deser. Nic prostszego nie można zrobić. ten deser przygotuje nawet dziecko. Galaretka z truskawkami i  bitą śmietaną, deser który wywołuje uśmiech na twarzy. Pycha!
Jak byłam mała moja Mama robiła ją dla mnie w sezonie truskawkowym:) Galaretka z truskawkami to była prosta, słodka letnia przyjemność. Nie było wtedy hiszpańskich truskawek, które można kupić teraz cały rok, czekało się z utęsknieniem aż truskawki z ogródka zaczną się czerwienić na krzaczku, zdarzało się mi zjadać nawet lekko zielone. Truskawki z krzaczka pachniały nieziemsko, wiec taka galaretka z truskawkami była pyszna i pachnąca.

Galaretka z truskawkami i bitą śmietaną o tej porze roku na pewno nie ma tego smaku jak w lecie, ale nie mogłam się opanować, aby jej nie zrobić!
Schowaj zimę na wiosnę! Przygotowując ten deser:  Galaretka z truskawkami i bitą śmietaną.

Galaretka z truskawkami

składniki:
1 galaretka truskawkowa
250 g truskawek
200ml śmietany kremówki 30%
posypka czekoladowa

Przygotowanie Galaretki z truskawkami i bitą śmietaną:
Galaretkę truskawkową rozpuszczamy w 400 ml wrzącej wody.
Umyte i bez szypułek truskawki kroimy na pół i przekładamy do 2 szklanych naczyń, a następnie gdy galaretka przestygnie i lekko zacznie tężeć dodajemy ją do truskawek.  Naczynia z galaretką z truskawkami odstawiamy do lodówki do stężenia.
Następnie ubijamy mikserem śmietanę 30% na sztywno. Przekładamy ubitą śmietanę do rękawa cukierniczego i dekorujemy.
Możemy posypać deser czekoladową posypką.
Smacznego.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Galaretka z truskawkami i bitą śmietaną (deser)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *