Lody wodne z owocami

Jak zrobić dietetyczne lody wodne truskawkowo-jabłkowe z owocami? To nic trudnego, potrzebne nam będą różne owoce i foremki do lodów. Mrożenie lodów też wymaga trochę cierpliwości, ale  w przeciwieństwie do lodów sklepowych te przygotowane zostały ze 100% owoców. Polecam też inne przepisy na lody:
lody truskawkowe
lody malinowe bez maszynki
lody brzoskwiniowe
lody miętowe
lody truskawkowe na patyku                        

Lody wodne z owocami mogą jeść osoby, które są na diecie i liczą kalorie. te lody doskonale gaszą pragnienie, zaspokajają apetyt na słodycze, a jednocześnie mogą zastąpić jeden z posiłków podczas diety.

Lody wodneLody wodne

Przepis na lody wodne jest dla amatorów lodów owocowych, którzy z  pewnością pokochają również te domowej roboty lody wodne z owocami o smaku truskawkowo – jabłkowym.

Składniki:
2 jabłka lub ok. 100 ml soku z jabłek,
10 truskawek,
opcjonalnie 1 łyżka cukru,
foremki do lodów na patyku, drewniane patyczki
plasterki banana, jagody, jeżyny (lub inne owoce)

 Przygotowanie: Truskawki myjemy i usuwamy szypułki, przekładamy do blendera, jeśli nie liczymy kalorii to dodajemy 1 łyżkę cukru i miksujemy na puree. Z jabłek wyciskamy sok lub wykorzystujemy sok z kartonika. Do zmiksowanych truskawek dodajemy sok jabłkowy i dokładnie mieszamy. Możemy też wykorzystać sok pomarańczowy lub przygotować syrop cukrowy. Do foremek do lodów wkładamy owoce, zalewamy puree truskawkowo-jabłkowym i wstawiamy do zamrażalnika na około 1 godzinę. Po godzinie wyciągamy foremki, wkładamy do środka patyczki i wstawiamy foremki ponownie do zamrażalnika na ok. 2 godziny do całkowitego zamrożenia. Aby wyciągnąć lody wodne z foremek, wkładamy foremki na 30 sekund do ciepłej wody, lody bez problemu udaje się wyciągnąć. Gotowe, smacznego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.