Najlepsze lody owocowe bez maszynki

Ostatnio przygotowywanie domowych lodów dopracowałam do perfekcji.

Moje lody nie wymagają maszynki do lodów,   podczas mrożenia nie robią się w nich kryształki lodu, są rewelacyjne smaku i  bardzo apetycznie wyglądają.

Śmiem twierdzić, że te lody, które dzisiaj wyciągnęłam z zamrażalnika to najlepsze domowe lody owocowe jakie udało mi się zrobić.

Lody są na bazie malin ugotowanych w syropie cukrowym z dodatkiem bitej śmietany i całych malin, wszystko wymieszane ręcznie na tworząc owocowe smugi. Zrobione tym sposobem lody owocowe są porównywalne w smaku i konsystencji do tych z najlepszych firm lodziarskich.

Samodzielnie zrobione lody są pyszne, mają idealną kremową konsystencję, rozpływają się w ustach! Wszyscy, którzy ich skosztowali rozpływali się z zachwytu.

To są najlepsze lody jakie do tej pory zrobiłam! Mówiłam, że te są najlepsze lody malinowe, ale te z całymi owocami sa jeszcze lepsze.

Polecam! Przepis na domowe lody owocowe, korzystajcie bo to najlepsze lody owocowe bez maszynki malinowe

nowe malinowe2

Składniki

  • 330 ml śmietanki kremówki 30 %
  • 1/2 szklanki wody
  • 1/4 szklanki cukru + 1 łyżka domowego cukru waniliowego
  • 500 g świeżych malin leśnych

Przygotowanie:
Z wody i cukrów przygotowujemy syrop. Maliny przebieramy, płuczemy i odsączamy na durszlaku. Wrzucamy do syropu połowę  malin, gotujemy aż maliny się rozpadną i uzyskamy gęsty syrop. Tym razem nie przecedzałam syrop z malinami przez gazę tylko zastosowałam sokowirówkę z FP 270 Kenwood, idealnie odcedziła syrop malinowy zostawiając trochę pulpy malinowej i ziarenek. W lodach nie będzie ani jednego ziarenka z malin, a lody będą aksamitnie gładkie. Studzimy sok z malin.

Zimną śmietanę wlewamy do metalowej miski i ubijamy trzepaczką,  aż masa stanie się sztywna.
Do śmietany dodajemy stopniowo sok z malin i całe maliny mieszamy za pomocą łyżki silikonowej tworząc malinowe smugi. Masę śmietanowo-malinową przekładamy do silikonowej formy i  wstawiamy do zamrażarki, mrozimy kilka godzin (ok. 5 godzin jest wystarczające), ale można je mrozić dłużej, ale wtedy przed podaniem trzeba trochę poczekać, aby móc  uformować kulki łyżką do lodów. Lody podajemy w szklanych miseczkach ze świeżymi malinami.

Są idealne, są najlepsze jakie zrobiłam.

Najlepsze lody owocowe bez maszynki

nowe malinoweSAM_7399

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Najlepsze lody owocowe bez maszynki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *