Za zdrowie Pań – oszukane piwo

Całą tacę „browarka” (oszukanego piwa) przygotowałam na wczorajsze warsztaty „Kuchnia na obcasach” w naszej Akademii Smaku . Widać zrobiłam niezły żart, gdyż większość pań dało się nabrać i szklaneczki brały ostrożnie z tacy aby nie uronić odrobiny pianki ani bursztynowego płynu 😉 Niestety nie można było się napić tylko jeść łyżeczką, gdyż to jest najzwyklejszy deser z galaretki pomarańczowej.
Przygotowanie tego bursztynowego „oszukanego piwa” zajmuje niewiele czasu, kwestia rozpuszczenia galaretek, rozlania do szklanek i stężenia galaretki i ubicia piany.
Piwo z galaretki jest świetnym punktem rozweselenia towarzystwa, można przygotować taki deser na Prima Aprilis.

Napijmy się więc za zdrowie Pań z okazji Dnia Kobiet!

Porcja  na ok 25 małych ” oszukanych piw” .
Jak piwo
Składniki
  • 6 szt. galaretka pomarańczowa
  • 6 x 400 ml wrzącej wody
Galaretki pomarańczowe wsypujemy do dużej miski i wlewamy wrzącą wodę. Dokładnie mieszamy do rozpuszczenia wszystkich galaretek, mieszamy tak aby nie było grudek. Ok. 3/4 rozpuszczonej galaretki wlewam do szklaneczek i wstawiamy do lodówki aby stężały. Pozostałą część płynnej, ale chłodnej galaretki miksujemy mikserem tak długo aż powstanie sporo białej piany, którą następnie układamy łyżką na zastygniętych galaretkach. Wstawiamy desery ponownie do lodówki.. Po schłodzeniu podajemy takie deserowe piwo i cieszymy się jak większość chce napić się za zdrowie Pań lub Panów ;).
Smacznego! 🙂
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Za zdrowie Pań – oszukane piwo

  1. Pingback: Galaretka z pianką i porzeczkami - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *