Wątróbka wieprzowa panierowana palce lizać

Wiem, że nie wszyscy są smakoszami wątróbki, a już wątróbki wieprzowej w szczególności. My ją jemy nie tylko dlatego że jest źródłem cennych witamin i mikroelementów, ale dlatego, że nam po prostu smakuje. Przygotowanie jej niektórym osobom  przysparza  trudności, gdyż wątróbka wieprzowa może wyjść twarda. Dlatego jeśli zdecydujecie się ją podać należy pamiętać  o tym, aby  nie solić jej w trakcie obróbki termicznej, wtedy bowiem na 100% wyjdzie  twarda i niezbyt smaczna.

My kupujemy zawsze wątróbkę jasnego koloru, wątróbkę przed smażeniem myjemy i osuszamy papierowym ręcznikiem, wtedy  na patelni nie będzie strzelać tłuszczem. Wątrobę wieprzową kroimy w plastry.

Ja wątróbkę obtaczam tylko w mące, natomiast Piotrek przygotowuje wątróbkę wieprzową panierowaną.

Wątróbka wieprzowa panierowana

Do przygotowania dania potrzebujemy 1 kg wątróbki, mąkę, 2-3 jajka, bułkę tartą, olej do smażenia, sól i pieprz do smaku.

Wątróbkę obtaczamy w mące, maczamy w rozbitych  jajkach i  panierujemy w bułce tartej tak jak  kotleta schabowego.  Następnie kładziemy plastry wątróbki  na mocno rozgrzany olej, najlepiej rzepakowy. Wątróbkę smażymy ją z obu stron, kilka minut i jest  gotowa. Dłuższa obróbka termiczna również powoduje, że staje się zbyt twarda. Na tym samym oleju smażymy jeszcze pokrojoną w piórka cebulę. Wątróbkę doprawiamy solą i pieprzem już po usmażeniu. Wykładamy wątróbkę do szklanej miski, posypujemy smażoną cebulką. My podajemy ją z chlebem i ogórkami konserwowymi lub kiszonymi.

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Wątróbka wieprzowa panierowana palce lizać

  1. Pingback: Kotlety z wątróbki wieprzowej - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *