Gala wręczenia Kryształowych Tasaków – Poznań

Dziś nadrabiam zaległości wpisowe na temat ogólnopolskiej kulinarnej imprezy, w której wraz z Piotrem mieliśmy zaszczyt uczestniczyć: Gala wręczenia Kryształowych Tasaków. Ogłoszenie laureatów konkursu Wędliniarskiego „Kryształowy Tasak” odbyło się 3 lutego 2014 podczas uroczystej Gali, która odbyła się w „Białej sali” BAZARU Poznańskiego.
krysztalowe_tasaki

 

krysztalowe_tasaki (5)„Kryształowe Tasaki” to wdzięczna nazwa statuetek przyznawanych najlepszym wyrobom przygotowanym wg najlepszych receptur, a sprzedawanych w sklepach sieci Intermarché, Konkurs zorganizowany został po raz drugi przez Dyrekcję Handlową sieci. Zgłoszone wyroby oceniane były w trzech kategoriach: „kiełbasa biała”, „kiełbasa cienka” oraz „szynki i wędzonki” przez przedstawicieli sieci, programu „Doceń polskie”, organizacji branżowych oraz znanych kucharzy, m.in. Mirka Drewniaka.

Zwycięzcą w kategorii „kiełbasa biała” został sklep Intermarché z Dąbrowy Górniczej, w kategorii „kiełbasa cienka” Intermarché ze Szczecinka, a w kategorii „wędzonki i szynki” polędwica wędzona surowa z Intermarché z Obornik Wielkopolskich. Przedstawiciele jury podkreślali, że poziom rywalizacji był bardzo wysoki i znacznie podniósł się od ubiegłego roku.

Uroczystą galę prowadził znany prezenter telewizyjny Tomasz Kammel.

krysztalowe_tasaki (2)

SAM_1368

DSC 7206 Kryształowe Tasaki w poznańskim Bazarze

Zaserwowane menu doskonale komponowało się z uroczystym charakterem wieczoru.

SAM_1363

W charakterze przystawki wystąpiły zwycięskie wędliny.

krysztalowe_tasaki (14)krysztalowe_tasaki (9)

Na część artystyczną składały się występy poznańskiej  Rewii „Viva” , które trochę trąciły chałturą i nijak pasowały do tego co reklamuje się na stronie rewii.

Należy podkreślić to co udało się rewelacyjnie: piękne miejsce, świetna oprawa graficzna, obsługa kelnerska na wysokim poziomie, profesjonalne prowadzenie i sprawne wręczenie nagród, oraz smakowite menu, w tym mini zakąski z wołowiny (tatar, carpaccio) wręczane przed samą imprezą.

Do przygotowania wpisu wykorzystałam zdjęcia moje, oraz zdjęcia, które otrzymałam dzięki uprzejmości przedstawiciela Intermarché D.Szafraniak, oraz M. Bielskiego.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.