Smoothie z truskawek

Smoothie to szybki i łatwy zimny napój na bazie owoców lub warzyw, o gęstej kremowej konsystencji. Miksuje się świeże owoce lub warzywa z lodem, wodą lub sokiem owocowym lub warzywnym, mlekiem aż do uzyskania gładkiej konsystencji.  Smoothie  jest doskonałym sposobem na zdrowe odżywanie i wykorzystanie zimą mrożonych owoców. W warunkach domowych potrzebny jest do tego blender z ostrym ostrzem, ja korzystałam z blendera kielichowego marki Russell Hobbs  o mocy 750 Wat. Proponuję przygotować Smoothie z truskawek i kefiru z dodatkiem odrobiny cukru. Mrożonych truskawek mam całą szufladę w zamrażalniku, więc miałam powód by wypróbować moc mojego blendera, bo mrożone truskawki są twarde jak kamień. Przygotowanie smoothie trwało 3 minuty. Zamrożone truskawki wykorzystuję w smoothie zamiast kostek lodu.
Na blogu już jest przepis na smoothie na bazie truskawek i napoju sojowego.

Smoothie z truskawek wyszło idealnie gładkie. Polecam.

Koktajl truskawowyNapój z truskawek

Składniki na Smoothie z truskawek:

250 mrożonych truskawek
400 g kefiru
1 łyżka cukru (opcjonalnie)

Jak przygotować Smoothie z truskawek? Mrożone truskawki wrzucamy do kielicha blendera (ma 1,5 litra), wlewamy zimny kefir, wsypujemy cukier, jeśli truskawki są słodkie to pomijamy i miksujemy. Blender ten ma dodatkowy przycisk, który miksuje składniki impulsywnie, co jest bardzo przydatne w równomiernym rozprowadzaniu składników i napowietrzeniu napoju. Smoothie z  mrożonych truskawek przygotowałam w tym blenderze w ciągu zaledwie 3 minut. Chyba warto inwestować w dobrej jakości sprzęt AGD, który usprawni naszą pracę w kuchni!

Blender kielichowy Russell HobbsDo blendera kielichowego przekłądamy mrozone truskawki i kefirSkładniki miksujemy na jednolitą masęZestaw produktów Russell Hobbs

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Smoothie z truskawek

  1. Pingback: Koktajl z mango, miętą i miodem - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *