Kto nie lubi szpinaku to polubi po przygotowaniu tych klusek. Przygotowałam kluski szpinakowo-serowe i podałam je z chorizo i szałwią. Wyglądem te kluski przypominają kopytka, czy leniwe pierogi. Kluski robi się podobnie jak leniwe pierogi. Tylko, że leniwe robi się z twarogu w kostkach, podaje na słodko i polewa masłem ze zrumienioną bułką tartą i cukrem, a te kluski są serwowane na wytrawnie.
Zamiast twarogu w do tych klusek wykorzystałam pyszny kremowy serek kanapkowy z nasze lokalnej mleczarni. A szpinak do klusek musi być dokładnie zmiksowany na puree.
Kluski szpinakowo-serowe to idealne kluski, lekkie, delikatne, po prostu pyszne.
Składniki:
150 g serka śmietankowego Almette
1 szklanka świeżego szpinaku
1 jajko
4 łyżki mąki pszennej + trochę do podsypania
1 łyżka mąki ziemniaczanej
2 łyżki masła
1 łyżka soli
Przygotowanie:
Do miski blendera przekładamy świeże listki szpinaku i dokładnie siekamy, wbijamy 1 jajko, miksujemy tworząc puszystą, lekką masę. Masę szpinakową przekładamy do miski, dodajemy serek śmietankowy, który dokładnie ucieramy ze szpinakiem, wsypujemy oba rodzaje mąki i dokładnie łączymy składniki. Matę silikonową obsypujemy mąką, jeśli jest za lepkie podsypujemy więcej mąki i lekko wyrabiamy. Ciasto dzielimy na 2 części. Formujemy z ciasta wałek, który lekko spłaszczamy i kroimy na ukośne romby, które następnie wrzucamy na wrzącą, osoloną wodę.
Gdy wszystkie kluski szpinakowo-serowe wypłyną na powierzchnię wody oznacza to, że kluski są gotowe, wykładamy je na talerz, polewamy ciepłym masłem z chorizo i świeżymi listkami szałwii.
Polecam gdyż są pyszne.
Pyszności, muszą być absolutnie wspaaaaniałe. 🙂 Ja uwielbiam wszystko co szpinakowe, więc nie trzeba mnie przekonywać do takiego dania!
Jak sie patrzy na to zdjęcie to ma sie ochotę sięgnąć!
Idealne dla takiej wielbicielki szpinaku, jak ja 🙂 Na pewno je zrobię.
Boskie 🙂 Zapisuję koniecznie do wypróbowania 🙂
Pingback: Kluski z sałaty i buraka - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię
Przepis jest lekkko trafiony, mianowicie maki trzeba dodac ok. 10 lyzek czubatych maki pszennej i 3 maki ziemniaczanej. Ja dodalem i tak mniej wiec ciasto byla srednio geste i wyrabialem kluseczki dwiema lyzeczkami jednak i tak sa pyszne 🙂 Do tego polecam swiezo skrojonego ananasa 🙂
One były robione jak kopytka, a nie formowane łyżką. Za rzadkie miałeś, nie wiem z jakiego powodu może to kwestia sera i szpinaku, może miałeś mrożony?
Czy mąkę pszenną można zastąpić orkiszową?
Z mąką orkiszową mam małe doświadczenie, musisz sama to wypróbować.
Pingback: Kluski ze szpinakiem - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię