Urlop nad jeziorem Krzemno i nowy adres bloga straga.pl

Od niedzieli jesteśmy nad jeziorem Krzemno, które znajduje się niedaleko Pławna. Wracamy w sobotę i zacznie się przeprowadzka bloga z adresu www.straga.blox.pl na własna domenę.

Jedziemy tam czwarty raz do gościnnego gospodarstwa agroturystycznego „U Andzi” nie będzie nas tydzień, jeśli modem będzie działał to będę zaglądać, jeśli nie to trudno odpoczniemy od Internetu;) a Wy od Nas. Nieodłącznym towarzyszem naszych podróży jest nasz pies Bej, gdziekolwiek wyjeżdżamy na dłużej, on jedzie z nami. Dlatego zawsze szukamy miejsc przyjaznych dla zwierząt.

Jezioro Krzemno (nazywane „Perełką” Pojezierza Drawskiego) to zbiornik o bardzo przejrzystej wodzie i piaszczystym dnie.
Powierzchnia: 138,8 ha
Długość maksymalna: 3660 m
Szerokość maksymalna: 610 m
Długość linii brzegowej: 9850 m

Jezioro nie posiada wysp. Linia brzegowa jest jednak bardzo urozmaicona, głęboki półwysep dzieli jezioro na dwie części. Jezioro zachwyca swoją „dzikością”, brak jest tutaj ośrodków wypoczynkowych i stałych osad ludzkich. Jest trudno dostępne dla turystów. Korzystać z niego mogą praktycznie tylko kajakarze i wędkarze oraz nurkowie. Wędkarze mogą tu łowić z nielicznych pomostów lub łodzi. Jezioro to jest idealnym miejscem dla turystów poszukujących ciszy i spokoju, z dala od zgiełku i ruchliwych ośrodków wypoczynkowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Jedna myśl nt. „Urlop nad jeziorem Krzemno i nowy adres bloga straga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *