Sałatka z łososiem w Papirusie

Często przygotowuję łososia na różne sposoby. Dzisiaj postanowiłam łososia wykorzystać do sałatki, jednak do jego przygotowania wykorzystałam opakowanie Pomysłu na ….Papirus – soczysta pierś z kurczaka z papryką.
Ale czy ja muszę wykorzystać ten sposób tylko z kurczakiem, bo tak napisał producent? Wcale nie, chcę łososia, który formatem mieści się na pergaminie, dobrane przyprawy (papryka, pietruszka, rozmaryn, majeranek) doskonale współgrają ze sobą. Tak usmażony łosoś wyszedł aromatyczny i pikantny.


Danie przygotowania 1 porcji wykorzystałam:

– 1 kawałek łososia bez skóry i ości
-1 szt. pergaminu „Pomysł na …PAPIRUS” z papryką
– sok z 1/5 limonki
– 1 owoc granatu
– 1/2 sera lazur
– garść mieszanki sałat i warzyw

Łososia dzielimy na mniejsze kawałki i układamy na połówce pergaminu z przyprawami i przykrywamy drugą  częścią lekko ją dociskając. Rozgrzewamy patelnię i układamy pakunek na patelni, smażymy tylko po 2,5 minuty, gdyż struktura łososia jest delikatniejsza niż kurczak, taki czas smażenia jest optymalny.

Mieszankę sałat z warzywami układamy na talerzu, skrapiamy sokiem z limonki i sokiem z połowy owocu granatu. Następnie na sałacie układamy kawałki łososia, kawałeczki sera lazur, oraz owoce granatu z drugiej połówki owocu.

Sałatka z łososia jest pyszna! Polecam:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Sałatka z łososiem w Papirusie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *