Sałatka świąteczna z jajkiem

Sałatka na ‪Święta Wielkanocne nie musi być nudna i nie musi to być sałatka jarzynowa! Do przygotowania tej sałatki wystarczy nam świeża rukola, jajka ugotowane na twardo, sos tatarski, pomidorki, ogórek, rzodkiewka i ziarna czarnuszki. Taką kolorową sałatkę przygotujecie błyskawicznie. Ta sałatka będzie doskonałym pomysłem na lekkie i trochę inne świąteczne śniadanie.

Sałatka świąteczna z jajkiem:
Sałątka z jajkiemSałatka świąteczna

W czasie kiedy zagotują się jajka na twardo zdążycie przygotować pozostałe składniki i sos, który przygotowuje się błyskawicznie. Ja mój sos tatarski przygotowałam kilka dni temu i przechowywałam w słoiku ustawionym w lodówce. Zamiast sosu tatarskiego można przygotować sos winegret.

Jajka gotujemy na twardo (8 minut od zagotowania wody). Po ugotowaniu wkładamy je do zimnej wody, następnie obieramy i kroimy na ćwiartki. Ogórka kroimy w grube plastry, wycinamy środki.

Rukolę układamy na talerzach. Pomidorki kroimy na pół i wraz z jajkami, rzodkiewką i plasterkami ogórków układamy na rukoli, na jajkach robimy kleksy z sosu tatarskiego, doprawiamy solą, pieprzem i posypujemy je też ziarenkami czarnuszki. Smacznego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Jedna myśl nt. „Sałatka świąteczna z jajkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *