Pulpeciki drobiowe faszerowane groszkiem

Gdy nie ma się już pęcherzyka żółciowego to niestety trzeba zrezygnować przynajmniej na jakiś czas ze smażonych potraw. Dlatego dzisiaj proponuję przygotować dietetyczne pulpeciki drobiowe gotowane w parowarze, jak takiego nie macie to można je przygotować w garnku wykorzystując metalowy koszyk przeznaczony do gotowania na parze. Pulpeciki zostały dodatkowo nadziane zielonym groszkiem. Przygotowałam tylko małą porcję dla siebie z dwóch wyluzowanych z kości i bez skóry ćwiartek kurczaka, możecie zrobić ich więcej, ale ja  nie miałam już miejsca w zamrażarce. Będą sobie przygotowywać takie dania z parowaru na bieżąco. Pulpeciki drobiowe faszerowane groszkiem zostały podane z sałatą i pomidorami, lekkie zdrowe, dietetyczne danie. A wystarczy tylko 30 minut, aby mieć

Do sita w parowarze wrzuciłam też łyżeczkę ziół dalmatyńskich, aby pulpeciki nabrały ich aromatu, ale Wy możecie wykorzystać zioła jakie chcecie.

Mięso w takich pulpecikach jest miękkie, soczyste i aromatyczne.

Polecam też klopsiki z ryżem klopsiki z ryżem i pietruszką.

pulpety drobiowe
Składniki na około 6 pulpecików.

2 duże ćwiartki kurczaka
1 jajko
2 łyżki kaszki manny
sól, pieprz
majeranek
zioła dalmatyńskie
groszek mrożony
2-3 łyżki mleka

Wyluzowane z kości mięso kurczaka, bez skóry drobno mielimy. Doprawiamy do smaku solą, pieprzem i majerankiem. Wbijamy jajko, dodajemy kaszkę manną, mleko i wyrabiamy na jednolitą masę.

Nabieramy farsz na dłoń, na płasko, na środku układamy łyżeczkę groszku i formujemy niewielkie kulki, układamy w naczyniu do parowania. Do sitka dodajemy zioła i parujemy 30 minut. Gotowe! Proste nieprawdaż?

drobiowe pulpecikiPulpeciki drobiowe

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *