Serniczek (z owocami)

Przepis na serniczek z owocami i galaretką jest uniwersalny, można wykorzystać inne owoce i galaretki o innym smaku, zamiast sera można wykorzystać jogurt np. typu greckiego.

Powstał pyszny mini serniczek z owocami i polewą czekoladową.

Do przygotowania tego pysznego deseru potrzebujemy 4 składniki:
serek naturalny 150 g,
kilkanaście wiśni (ja wykorzystałam mrożone) oraz
galaretkę wiśniową i polewę o smaku czekoladowym firmy Emix producenta słodkich deserów.

Na dnie naczyń układamy wiśnie. W 300 ml wrzącej wody rozpuszczamy galaretkę wiśniową, ta z przepisu bardzo szybko się rozpuściła i nie miała grudek. Studzimy i zalewamy jej częścią wiśnie, resztę wkładamy do lodówki, gdy zaczyna tężeć za pomocą trzepaczki Triblade łączymy z serkiem naturalnym i wylewamy na wiśnie, wstawiamy do lodówki. Gdy masa stężeje wyciągamy, ja sobie pomogłam zanurzając na kilka sekund we wrzątku, wtedy serniczek sam spłynął na talerz.

Przygotowujemy dekorację. Polewę rozpuszczamy wg przepisu na opakowaniu, wiśnie wsypujemy do naczynia i polewamy je polewą, obracając je tak by polewa je pokryła w całości. Polewa bardzo szybko zastyga i dobrze trzyma się owoców. Układamy po 3 sztuki na serniczkach.

Delikatnie robimy ozdobne smugi, mają opaść na talerz. Dekorujemy listkiem melisy.

Produkty te mają certyfikat “Doceń polskie” , który promuje polskie produkty spożywcze, wyróżniające się wysoką jakością i  wyjątkowymi walorami smakowymi.

Zapraszam na stronę Doceń polskie, i na FB tutaj gdzie znajdziecie więcej informacji o programie i produktach opatrzonych logiem Doceń Polskie.

Przypominam Wam jednocześnie o konkursie , możecie wykorzystać jako bohaterów zdjęć produkty Emix.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Serniczek (z owocami)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.