Gołąbki z kaszą jęczmienną i mięsem

Gołąbki z kaszą jęczmienną i mięsem to nasza propozycja na obiad. Każdy ma swój uniwersalny przepis na gołąbki. Gołąbki można przygotować z różnymi farszami, z tym czym chcemy, z tym czym lubimy. My lubimy eksperymentować z farszem do gołąbków, robiliśmy gołąbki z kaszą jaglaną i pieczarkami, gołąbki z ryżem i mięsem. Przygotowujemy gołąbki w garnku, w piekarniku, a nawet w parowarze.

SKŁADNIKI na gołąbki:

  • ok. 300 g mięsa  wieprzowego
  • 100 g kaszy jęczmiennej,
  • 500 ml bulionu warzywnego lub 1 op. bulionu drobiowego , albo kostka warzywna
  • 1 mała kapusta
  • 1 jajko
  • sól i pieprz do smaku
  • 1 łyżki majeranku
  • 1 łyżka oleju do smażenia

PRZYGOTOWANIE gołąbków z kaszą :

1 torebkę kaszy jęczmiennej ugotować na półtwardo, ostudzić kaszę. Z małej kapusty wykroić głąb i sparzyć kapustę. Liście ostrożnie rozdzielić. Ściąć zgrubiałe nerwy liściowe aby się łatwo zawijało gołąbki. Mięso wieprzowe rozdrobnić za pomocą szatkownicy, wymieszać je z kaszą, dodać 1 jajko, doprawić do smaku pieprzem, solą i majerankiem, wszystko dokładnie wymieszać. Farsz z kaszy i mięsa ułożyć na osolonych liściach kapusty, zakładając boki liści do środka, a następnie zwinąć w rulon. Zrobić ok. 7 gołąbków. Gołąbki podsmażyć na oleju na patelni, Na dnie garnka ułożyć pozostałe liście kapusty, na nich ułożyć dosyć ciasno gołąbki i zalać 1 szklanką bulionu warzywnego, albo przygotowanego  z kostki lub opakowania bulionu. Przykryć liśćmi, zamknąć garnek pokrywką i dusić gołąbki z kaszą na małym ogniu około 50-60 minut, aż gołąbki z kaszą będą miękkie. Podawać gołąbki np. z sosem pomidorowym, dekorujemy natką pietruszki. Smacznego!

Podajemy z sosem pomidorowym dekorujemy natką pietruszki. Mięso mielone wieprzowe i wołowe mieszamy z kaszą jęczmienną dodajemy 1 jajko, doprawiamy do smaku przyprawą Smak Lata Gołąbki podsmażamy na 1 łyżce oleju na patelni grillowej po przekrojeniu gołabka widać dokłądnie skłądniki farszu
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *