Pierś kurczaka faszerowana rukolą

Obiad dzisiaj na zielono, pierś z kurczaka faszerowana rukolą z parowaru, 1 łyżka makaronu kokardki i 3 łyżki mrożonego zielonego groszku. Wersja obiadowa light.

Pierś kurczaka faszerowana rukolą gotowana na parze, to pyszny i bardzo sycący obiad, przy tym mało kaloryczny. Dla tych co na diecie jest idealny.

Pierś kurczaka faszerowanaPierś kurczaka faszerowana
Do doprawienia kurczaka wykorzystałam 1 arkusz papirusu Winiary z czosnkiem i ziołami. Często tak grilluję mięso lub owoce , gdyż papirus doskonale się w tym sprawdza. Ale jak ktoś ortodoksyjnie dba o swoje zdrowie, twierdząc, że wszystkie „gotowce” są niezdrowe to wystarczy jak obsypie ulubionymi ziołami arkusz A 5 papieru do pieczenia i dalej postępuje jak w przepisie poniżej.

1 pojedynczą pierś kurczaka nacinamy ostrym nożem, aby zrobić w niej kieszonkę, do której wkładamy garść świeżej rukoli, spinamy mięso wykałaczkami i zawijamy w arkusz „papirusu” również papier spinamy wykałaczkami. Aby podczas parowania w parowarze para dochodziła do mięsa nakłuwamy papier w kilkunastu miejscach.

Zawiniątko wkładamy do parowaru, ustawiamy opcję do przygotowania drobiu, czyli 30 minut i parujemy, 5 minut przed końcem wrzucamy 3 łyżki mrożonego groszku.

Po 30 minutach odwijamy mięso i zostawiamy aby chwilkę odpoczęło, kroimy w grube plastry. Podajemy z groszkiem i 1 łyżką mini kokardek.

papirus

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

3 myśli nt. „Pierś kurczaka faszerowana rukolą

  1. Pingback: Schab faszerowany cukinią - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

  2. Pingback: Kurczak faszerowany rukolą - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

  3. Pingback: Pierś kurczaka w sosie z sałaty lodowej - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *