Nalewka z płatków róży

Nalewka została wykonana z płatków róży, jeśli mamy świeże, osuszone płatki to można sobie taką nalewkę z płatków róży przygotować. Ale już niedługo będzie można zrywać dojrzałe owoce dzikiej róży i też mam przepis na nalewkę na ich bazie.

Dzisiaj polecam Wam przepis Piotra na pyszną nalewkę na różanych płatkach. Jest wykonana na bazie wódki, aby miała charakterystyczny mocny aromat różany, należy pamiętać, że spirytus silniej konserwuje, ale słabiej wydobywa aromatyczne związki zawarte w owocach i ziołach. Trzeba wiedzieć, że nalewka zyskuje na smaku im dłużej stoi. Nalewki najlepiej smakują po kilkunastu miesiącach dojrzewania w ciemnym, chłodnym miejscu. Czas jest sprzymierzeńcem nalewek. Ta nalewka różana została przygotowana w zeszłym roku. Na przyszłe Święta Wielkanocne wykorzystam ją do różanego mazurka.

Niedawno pokazywałam Wam też przepis Piotra na Wiśniówkę. też ją polecam.

Nalewka z płatków róży: 

Nalewka z płatków różyNalewka z płatków róży

 

1 szklanka osuszonych płatków róży
sok z połowy cytryny
1 szklanka cukru
3/4 l wódki
1/2 szklanki wody
Przygotowanie:

Umyte i osuszone płatki róży smażymy w cukrze, stopniowo dodajemy wodę, aż płatki staną się przezroczyste. Przekładamy płatki do słoja. Wlewamy sok z cytryny, a następnie wódkę.  Odstawiamy na ok. 4 tygodnie. Zlewamy przez gazę i rozlewamy do butelek. Odstawiamy na ok 3 miesiące. Im dłużej stoi tym nalewka będzie bardziej aromatyczna.

Nalewka z płatków różyNalewka z płatków róży

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Nalewka z płatków róży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *