Sałatka z sałaty i pomidora

Sałatka z sałaty i pomidora

Dzisiaj na stole klasyka, czyli sałatka z sałaty i pomidora z solą, pieprzem i oliwą, czy też surówka bo ze świeżych warzyw, prosta, zna ją każdy i lubi chyba też. Sałatka z sałaty i pomidora  serwowana jest u nas najczęściej do obiadu .  To jedna z tych sałatek, które często przygotowuję w wielu wariantach smakowych np. z sosem winegretem- Surówka z pomidorami i cebulą albo pomijając sałatę, albo dodając do niej ogórki, bo połączenie pomidorów i ogórka nie szkodzi, wystarczy ją lekko zakwasić np. sokiem z cytryny aby witamina C z pomidorów się wchłonęła. Piotrek lubi ją jeść z bagietką z masłem.
sałata z pomidorem

Wczoraj poszłam na bazarek, który prowadzi Turek, pojawiły się u niego pachnące, kolorowe pomidorki koktajlowe. Więc wczoraj u nas na kolację była sałatka z sałaty i pomidorków koktajlowych. Muszę przyznać, że sałatka z sałaty, pomidora i cebuli, albo sałatka z pomidorów i cebuli jest jedną z naszych ulubionych. Doprawiam ją na wiele sposobów, czasami zamiast oliwy daję śmietanę lub jogurt.

Sałata z pomidorem. A Wy, jaką sałatkę lubicie? Polecam też nasz zbiór 50 przepisów na letnie sałatki.

Składniki na sałatkę z sałaty i pomidora:
sałata lodowa
kolorowe pomidorki koktajlowe
cebula i szczypiorek
sól, pieprz oraz oliwa do polania

Przygotowanie Sałatki z sałaty i pomidorów.

Sałatę i pomidorki płuczemy i osuszamy na ręczniku papierowym. Liście sałaty rwiemy na kawałki, Pomidorki koktajlowe kroimy na pół. Cebulę obieramy i kroimy w drobną kostkę, szczypiorek też.

W misce mieszamy pomidory, sałatę i cebulę. Doprawiamy solą, pieprzem i polewamy oliwą, posypujemy szczypiorkiem. Szybko podajemy, gdyż sałatka z sałaty i pomidora najlepiej smakuje gdy jest świeżo przygotowana!
sałata z pomidorem

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *