Sałatka z grillowanym kurczakiem (light)

Dzisiaj proponuje przygotować szybką sałatkę z grillowanym kurczakiem, pomidorami koktajlowymi i serem mozzarella. Nie stosowałam tutaj soli, jedynie do doprawienia kurczaka zastosowałam przyprawy które wchodzą w skład  nowej mieszanki Kotanyi Pomidoro. Mieszanka ta składa się z suszonych pomidorów, czosnku, cebuli, pietruszki, soli jodowanej oraz włoskich ziół: bazylii, oregano. Gościła już ta mieszanka w kuchni, gdy przygotowywałam muszle faszerowane. Mieszanka nadała kurczakowi charakterystyczny pomidorowo-ziołowy smak, jednak trzeba uważać z ilością, gdyż przyprawa ma pikantny smak.

Sałatka z grillowanym kurczakiem

Nowy obraz

1/2 piersi z kurczaka

1 płaska łyżka Pomidoro (mieszanka pomidorów i ziół włoskich) Kotanyi

1 ser mozzarella

kilka pomidorów koktajlowych

mix sałat
1 łyżka oliwy

Pierś z kurczaka posypujemy przyprawą Pomodoro, rozgrzewamy patelnię grillową z oliwą, na której układamy pierś z kurczaka, grillujemy z jednej strony, odwracamy mięso, jednocześnie na patelnię wrzucamy pomidory koktajlowe i plasterki sera mozzarella, grillujemy, z mozzarelli wypłynie trochę płynu, który wraz z oliwą posłuży do skropienia sałaty. Skrapiamy sałatę, wykładamy na niej pokrojoną w paski pierś z kurczaka, obkłądamy pomidorami koktajlowymi.

Smacznego.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

6 myśli nt. „Sałatka z grillowanym kurczakiem (light)

  1. Pingback: Alfabetyczny spis przepisów A-Z (w trakcie realizacji) - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię i dom

  2. Hej 🙂 czy mogłabyś mi powiedzieć, gdzie kupiłaś tę przypawę Kotanyi Pomidoro? Z góry dziękuję. Świetny przepis 🙂 Pozdrawiam

    • Weronika, to było opakowanie testowe jakie otrzymałam od firmy Kotanyi, nie wiem czy je w końcu wprowadzili na rynek, gdyż nie spotkałąm nigdzie w sklepie.

  3. Pingback: Menu na wieczór panieński | Wesele po podlasku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *