Sałatka z ogórkiem i pomidorem

Sałatka z ogórkiem i pomidorem. Sałatka z sałaty, ogórka i pomidora.

Dzisiaj kolejna propozycja sałatki tym razem z pomidorem, ogórkiem i zielonymi oliwkami. To kolejna surówka ze świeżych warzyw! Jest prosta, to kolejna obok Sałatki z sałaty i pomidora  serwowana u nas do obiadu .  To jedna z tych sałatek, która robi się sama ze składników, które są pod ręką. Dodaję do niej ogórki bez gniazdek nasiennych, dzięki temu ogórki nie puszczają soku i sałatka nie robi się wodnista.

Gdy w sklepie pojawiają się pachnące, kolorowe pomidorki koktajlowe to wiadomo, że będzie ta sałatka. Muszę przyznać, że sałatka z ogórkiem, pomidorem, oliwkami i cebulą jest jedną z tych ulubionych. Można zamiast oliwy dać śmietanę lub jogurt.

A Wy, jaką sałatkę lubicie? Polecam też nasz zbiór 50 przepisów na letnie sałatki.

Składniki na sałatkę z sałaty i pomidora:
sałata lodowa
kolorowe pomidorki koktajlowe
ogórek szklarniowy
zielone oliwki
cebula i szczypiorek
sól, pieprz oraz oliwa do polania

Przygotowanie Sałatki z sałaty i pomidorów.

Sałatę i pomidorki płuczemy i osuszamy na ręczniku papierowym. Liście sałaty rwiemy na kawałki, Pomidorki koktajlowe kroimy na pół. Obranego ogórka bez gniazdek nasiennych kroimy w grubą kostkę. Cebulę obieramy i kroimy w drobną kostkę, szczypiorek też. Oliwki odsączamy z zalewy.

W misce mieszamy pomidory, ogórka, oliwki, sałatę i cebulę. Doprawiamy solą, pieprzem i polewamy oliwą, posypujemy szczypiorkiem. Szybko podajemy, gdyż ta Sałatka z ogórkiem i pomidorem najlepiej smakuje gdy jest świeżo przygotowana!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.