Ruskie pierogi

Uwielbiamy ruskie pierogi. Te pierogi z Rosją nie mają nic wspólnego tylko ze Wschodnią Galicją (Rusią Czerwoną) potem stały się obowiązkowym punktem menu prawie każdego polskiego domu. Teraz co wygodniejsze gospodynie domowe kupuję ruskie pierogi w marketach, ale nic nie jest w stanie dorównać smakiem domowych ruskich pierogów, nawet te z pierogarni moim ruskim pierogom nie dorównują. Ruskie pierogi były specjalnością mojej babci, potem taty, a w końcu ja stałam się specjalistką od ruskich pierogów, właściwie jestem specjalistką od wszelakich pierogów. Ciasto do nich przygotowuję  z mąki, wody i soli, a farsz jest z twarogu i ugotowanych ziemniaków z dodatkiem podsmażonej cebulki. My jako smakosze ruskich pierogów uwielbiamy ruskie gotowane, a następnie odsmażane na tłuszczu. Lepienie pierogów mnie relaksuje i o dziwo nie męczy, mogę powiedzieć, że uwielbiam lepić pierogi. Synowi przygotowuję takie ruskie pierogi również na Wigilię, gdyż nie lubi pierogów z kapustą i grzybami.

pierogi ruskieDSC_0354

SKŁADNIKI:

  • 1/2 kg mąki,
  • 1 szklanka wrzącej wody
  • szczypta soli
  • 1 kostka tłustego twarogu,
  • 4 duże kartofle,
  • 2 szt. cebule,
  • 2 łyżki oleju,
  • sól i pieprz do smaku

PRZYGOTOWANIE:
ciasto:
Mąkę połączyć ze szczyptą soli, wlać gorącą przegotowaną wodą. Wyrobić ciasto ręcznie. Ciasto rozwałkować na desce obsypanej mąką, Za pomocą foremki wyduszać koła.

Przygotować farsz: Kartofle obrać, umyć i ugotować z 1 łyżeczką soli, przecisnąć przez praskę kartofle i twaróg, dokładnie połączyć składniki wraz z posiekaną i usmażoną 1 cebulą, doprawić farsz solą i pieprzem.  Na każdy kawałek nakładać farsz, zlepić dokładnie.  Wrzucać pierogi na gotującą się, osoloną wodę, po wypłynięciu gotować je jeszcze około 3 minuty na małym ogniu. Usmażyć cebulę na złoto. Ugotowane pierogi wyciągnąć na półmisek, polać je tłuszczem z cebulą.My podajemy jeszcze do pierogów kwaśną śmietanę, doprawioną solą i pieprzem.

pierogi ruskie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

2 myśli nt. „Ruskie pierogi

  1. Pingback: Ruskie pierogi pszenno-żytnie - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

  2. Pingback: Jak zrobić idealne ciasto na pierogi? - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię i dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *