Rosół z klopsikami po studencku

Dzisiaj podaję przepis przeznaczony dla tych, którzy nie mają czasu, aby przygotować tradycyjny rosół z makaronem i jednocześnie nie stronią od zup z torebek.

Rosół z klopsikami jest idealny dla studentów, dedykuję go mojemu synowi, który wczoraj wyjechał do Poznania, aby kontynuować studenckie życie, tym razem na uzupełniających studiach magisterskich.

Wiem, że mój syn nie będzie miał ani czasu, ani ochoty bawić się w długie gotowanie. A wiem, że  nie pogardzi zupami z torebek, więc ten rosół spełni jego oczekiwania. Postanowiłam je trochę wzbogacić dodając do nich trochę mięsa pod postacią klopsików z dodatkiem kaszki manny, wg mnie jest to idealny i łatwy do zrobienia dodatek. Przy tym zupa będzie bardziej pożywniejsza, co jest ważne dla faceta.

Dostał też ich odpowiedni zapas, firma Winiary ostatnio zadbała by mi ich nie zabrakło 😉

Tym bardziej, że firma Winiary wypuściła ostatnio serię zup o tradycyjnych smakach: rosół, ogórkową, grochówkę, barszcz, żurek, grzybową, czy pomidorową. Zupy te wg opisu na opakowaniu są w 100 % są naturalne bez konserwantów, glutaminianu sosu i barwników, do tego smakują jak wskazuje nazwa na danym opakowaniu.

Polecam więc Rosół z klopsikami po studencku

rosół z klopsikami

 

W pierwszej kolejności przygotowujemy klopsiki z 20 dag mielonego mięsa wieprzowego, np. z szynki lub łopatki, dodajemy 4 łyżki kaszki manny, 1 jajko, 1 łyżkę bułki tartej, całość jest doprawione solą i pieprzem, oraz siekaną pietruszką. Mieszamy wszystkie składniki i formujemy małe okrągłe klopsiki.
Zagotowujemy 1200 ml wody i wrzucamy wszystkie klopsiki, gotujemy tak długo aż wypłyną, ściągamy szumowinę jeśli się pojawi. Następnie wsypujemy całe opakowanie zupy Winiary- Rosół z kury z makaronem i gotujemy na małym ogniu ok. 8 minut, co jakiś czas mieszając. Rosół wraz z klopsikami rozlewamy na talerze, posypujemy natką pietruszki.

Ten rosół ma faktycznie smak rosołu.

SAM_9084

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *