Zupa krem marchewkowa

Jesteście smakoszami dań z marchewki? Marchewka to prosty sposób na urozmaicenie zwykłego rosołu. Wystarczy zastosować blender i mamy pyszną zupę-krem marchewkową. Ja stałam się smakoszką kremu marchewkowego, nie przekonałam jednak do niej Piotra, który nie chciał nawet jej skosztować. Zupa krem marchewkowa jest aksamitna, idealna w smaku, jest to pyszna jesienna zupa, prosta i szybka w wykonaniu.

Ja lubię jednak moją przepyszną zupę krem, ma być nie za gęstą i nie za rzadką i będę ją gotować choćby tylko dla siebie;) Dodatek cytrynowego tymianku i ognistej mieszanki przypraw doskonale wzbogacił jej smak. Zupa krem marchewkowa była pyszna.

– 1/2 litra rosołu
– warzywa z rosołu3 marchewki, 1/4 selera
– jogurt grecki,
– ognista mieszanka przypraw Kamis
– cytrynowy tymianek

Z ugotowanego rosołu wyciągamy marchewki i seler, miksujemy blenderem (ja mam swój blender Triblade) dodając stopniowo rosół, cały czas miksujemy aż uzyskamy  idealny, aksamitny krem. Krem marchewkowy przekładamy do naczyń,   dekorujemy zupę robiąc kleks z jogurtu greckiego, posypując listkami świeżego cytrynowego tymianku, następnie obsypujemy zupę ognistą mieszanką przypraw.

Smacznego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *