Sernik z air fryer

Sernik z air fryer , czyli pieczony w lidlowym smart XL. Ten Air fryer to moja nowa miłość AGD. Ostatnio nie włączam piekarnika wszystko w nim robię.

Tym razem sernik bez cukru piekłam w frytownicy beztłuszczowej – air fryer, smak sernika jest ten sam, ale dużo czasu się zaoszczędza. Gdy sernik jest gotowy, wyjmujemy z frytownicy, studzimy i wstawiamy do lodówki. Sernik jest delikatny, kremowy, pyszny.
air fryer

Aby przygotować bez cukrowy sernik z air fryer potrzebujemy tylko 500 g serka chudego mager quark, 2 jajka, 1/2 szkl. erytrolu, 1 suchy budyń waniliowy, 1 łyżeczkę ekstraktu waniliowego. Wszystko razem mieszamy trzepaczką do połączenia składników. Przekładamy do tortownicy o śr. 20 cm, w środek dodałam też ciastka spekulatius bez cukru. Piekłam sernik ok. 25 minut, najpierw w 180 stopniach C, potem zmniejszyłam temperaturę do 170 stopni. Te ciastka spekulatius dały sernikowy  smak korzenno piernikowy oraz urozmaiciły jego fakturę. Polewa zrobiona była z masła, kakao, erytrolu i wody, do dekoracji wykorzystałam kolorowe rurki czekoladowe bez cukru.

Polewę czekoladową przygotowujemy z rozpuszczonego masła z dodatkiem eryrtolu lub cukru, kakao i  wody,. 

  • 125 g masła
  • 1/4 szklanki erytrolu lub cukru
  • 1/4 szklanki kakao
  • 3 łyżki wody

Rozpuszczamy masło, dodajemy erytrol, kakao, wodę, zagotowujemy i mieszamy chwilkę na małym ogniu do rozpuszczenia składników. Przestudzoną polewę wylewamy na sernik gdy polewa będzie zastygać posypujemy czekoladową dekoracją, albo cukrową posypką lub czym chcemy

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *