Kiełbasa w boczku z grilla

Kiełbasa w boczku z grilla.  Grillowane kiełbaski w boczku to prawdziwa rozpusta dla miłośników mięsnych przysmaków z grilla. W sezonie wiosenno-letnim można kiełbaski grillować na prawdziwym grillu w ogrodzie lub na działce. Ja poza sezonem grilluję na patelni grillowej lub na grillu elektrycznym. Te kiełbaski grillowałam  na patelni grillowej, którą wykorzystuję gdy tylko przyjdzie nam ochota na potrawy z grilla poza sezonem grillowym .
Grillowane kiełbaski w boczku Grillowane kiełbaski w boczku

Kiełbaski z grilla w towarzystwie chrupiącego boczku podobnie jak szparagi grillowane z szynką szwarcwaldzką i Szparagi zawijane w boczek (roladki ze szparagami) doskonale zaspokajają nasz apetyt na mięso z grilla. Kiełbaski z grilla podałam  z zielonymi szparagami również grillowanymi, całość można podać np. z pieczonymi ziemniakami i jakąś letnią sałatką.

Kiełbasa w boczku z grilla. Grillowane kiełbaski w boczku. Kiełbaski z grilla zawijane w boczek.

Składniki:
cienkie kiełbaski np. śląskie po 2-3 na osobę
tyle długich plastrów boczku wędzonego ile jest kiełbasek lub nawet po 2 sztuki plastrów boczku
majeranek lub oregano
pieprz i wędzona papryka

Kiełbasa w boczku z grilla. Grillowane kiełbaski w boczku . Przygotowanie grillowanych kiełbasek w boczku:

Umytą , osuszoną kiełbasę doprawiamy pieprzem, wędzoną papryką i majerankiem. Rozgrzewamy patelnię lub grill. Owijamy kiełbaski długimi plastrami boczku, jak boczek jest za krótki to spinamy wykałaczkami. Grillujemy ok. 15 minut często przewracając, gdy  zacznie się wytapiać tłuszcz z boczku na patelni układamy zielone szparagi, które doprawiamy solą i pieprzem. Podajemy z domowym sosem np. sosem czosnkowym, BBQ z tego przepisu, lub  sosem tysiąca wysp, jakąś pyszną sałatką i pieczywem lub pieczonymi ziemniakami. Smacznego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *