Sandwich z indykiem

Sandwich z indykiem  to propozycja na kanapkę kolacyjną dla mojego syna, gdzie można obok plastra gotowanego indyka przemycić trochę witamin w postaci mixu sałat, pomidora i ogórka.  To pyszny zamiennik zwykłych kanapek, do tego sycący. Polecam przygotować taki sandwich również jako propozycja na śniadanie. Mimo, że nie zaleca się łączyć pomidora i ogórka, ale my lubimy takie połączenie.

Sandwich z indykiem, warzywami i majonezem:

SAM_4655

na 2 kanapki
– 2 pszenne kajzerki
– 2 plastry gotowanego indyka
– 2 łyżki majonezu Winiary
– sól i pieprz do smaku
–  2 garści mixu sałat
– 6 plastrów pomidora
– 6 plastrów ogórka

Kajzerki po przekrojeniu smarujemy od wewnątrz z każdej strony  majonezem. Układam garść sałaty, plaster z indyka, pomidora i ogórki, doprawiamy sola i pieprzem.

Smacznego

SAM_4651SAM_4653

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

3 myśli nt. „Sandwich z indykiem

  1. Taka właśnie jest dzisiejsza młodzież. Zwykłej kanapki, to by pewnie nie zjadł, ale sandwichem nie pogardzi. A Stefan, to w jego wieku szczaw z nasypu zjadał i śliwki mirabelki też.

  2. dlaczego po prostu nie kanapka? ”Sandwich z indykiem to propozycja na kanapkę” Kanapka to propozycja na kanapkę, w wolnym tłumaczeniu. Zdecydujmy się na jeden język?

  3. Ponieważ jedni na blogach szukają przepisu na sandwiche, drudzy na kanapkę. Dlatego są dwie nazwy stosowane zamienne. A mój syn woli sandwicha zjeść niż tradycyjną kanapkę;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.