Dietetyczny sernik na zimno z owocami

Dietetyczny sernik na zimno z owocami. Sernik na zimno dietetyczny z borówkami i kiwi, łatwy do zrobienia i do tego smaczny. Sernik jest bez cukru, z bez cukrowymi galaretkami, które osłodziłam erytrolem ma ok.840 kcal. W obu warstwach są też borówki. Ponownie wykorzystałam speisequark magerstufe, który w 1kg ma tylko 690 kcal, do tego 2 galaretki bez cukru: krystaliczna i wiśniowa oraz owoce. Sernik podzieliłam na 8 kawałków. Każdy ma ok. 105 kcal. Ten Fit sernik słodzony erytrolem wzbudził ogromny zachwyt na FB, dostałam całą masę sms z prośbą o przepis, musiałam się sprężyć i szybko przygotować ten wpis 🙂 Polecam też dla tych na diecie tzw. Skyrnik, czyli Sernik ze skyru. Zerknijcie też na ten przepis: Truskawkowy sernik na zimno bez cukru, tylko z czterech składników, słodycz tego sernika pochodzi od słodkich truskawek i galaretki truskawkowej.

Jeśli nie jesteście na diecie to na blogu jest kilka smacznych przepisów na serniki na zimno. Szczególnie polecam przepis na najlepszy sernik na zimno , Sernik z truskawkami czy też sernik na zimno z galaretkami, pomarańczowy sernik na zimno z bezami, Wielkanocny sernik na zimno z galaretkami.
.
fit sernikDietetyczny sernik na zimno z owocami

Ten Fit sernik bez mąki, bez cukru, bez ubijania białek, bez spodu, zamiast cukru posłodzony jest erytrolem/ erytrytolem, który w 1 g ma tylko 0,2 kalorii. Kalorie dostarczane do organizmu przez erytrytol są zerowe., gdyż organizm ludzki nie jest w stanie go trawić, dlatego tez nie ulega wewnętrznym procesom metabolicznym. Taka właściwość sprawia, że erytrol przyjęty wraz z posiłkiem jest wydalany wraz z moczem. Erytrol wyróżnia się słodkim posmakiem, który doskonale imituje tradycyjny cukier. Jego zaletą jest brak wpływu na poziom glukozy we krwi,wykazuje właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu możliwe jest skuteczne zwalczanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się organizmu.

Składniki na tortownicę 18 cm, może być większa, ale sernik będzie niższy:
2 x 500 g ser tzw. speisequark magerstufe
2 galaretki krystaliczne bez cukru o smaku owoców leśnych
1 galaretka bez cukru wiśniowa
2-3 łyżki erytrolu, można dać więcej
200 g borówek
1 obrane kiwi, pokrojone w plastry

opcjonalnie: inne ulubione owoce
Jak nie jesteś na diecie to możesz wykorzystać słodzone galaretki.

Jak przygotować Dietetyczny sernik na zimno z owocami:
W dwóch pojemnikach rozpuszczamy galaretki, jedną Galaretkę krystaliczną rozpuszczamy w 100 ml wrzątku z dodatkiem 2-3 łyżek erytrolu, to samo robimy z galaretką wiśniową. Drugą galaretkę krystaliczną dzielimy na pół i rozdzielamy i dodajemy do obu rozpuszczonych galaretek, mieszamy aby nie było grudek. Studzimy. Przygotowujemy 2 miski, do każdej z nich przekładamy po 1/2 kg sera i za pomocą trzepaczki łączymy ser z galaretką. Polecam najpierw przygotować galaretkę ciemniejszą, potem jaśniejszą. Przekładamy do formy, dodajemy cześć borówek, wyrównujemy i wstawiamy do lodówki. Gdy ta warstwa stężeje, przekładamy jasną masę, dodajemy borówki, wyrównujemy i ponownie wstawiamy do lodówki. Sernik wyciągamy, ja przekroiłam sernik na 8 części i dopiero zrobiłam dekorację z owoców.

Smacznego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *