Bezy z erytrolem

Bezy z erytrolem/ eytrytolem . Ostatnio jestem na deficycie i liczę kalorie, ponad rok temu poznałam produkty konjac, a ostatnio zapoznaję się z erytrolem.

Jesteś na diecie i szukasz pomysłu na smaczny i zdrowy deser? Wypróbuj ten przepis na chrupiące bezy bez cukru!
Odchudzanie nie musi być nudne i nie smaczne. Na deficycie kalorycznym można jeść wszystko tylko z głową, można jeść słodycze, ale prawdziwy cukier warto zastąpić erytrolem, dzięki czemu ciasta i desery mają mało kalorii. Ostatnio upiekłam pyszny dietetyczny sernik kawowy z malinami i dietetyczny sernik na zimno również słodzone erytrolem. Erytrol/ erytrytol w 1 g ma tylko 0,2 kalorii, czyli kalorie dostarczane do organizmu są zerowe, gdyż organizm ludzki nie jest w stanie go trawić, dlatego tez nie ulega wewnętrznym procesom metabolicznym. Taka właściwość sprawia, że erytrol przyjęty wraz z posiłkiem jest wydalany wraz z moczem. Erytrol wyróżnia się słodkim posmakiem, który doskonale imituje tradycyjny cukier. Jego zaletą jest brak wpływu na poziom glukozy we krwi,wykazuje właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu możliwe jest skuteczne zwalczanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się organizmu.

Aby zrobić bezy z erytrolem zrobiłam rekonesans w Internecie i najciekawsze informacje znalazłam tutaj, erytrol jednak zmieliłam, gdyż według mnie ubijanie z białkiem trwa krócej. Tym razem zrobiłam mini beziki i kilka bezowych koszyczków do których włożyłam owoce. Czy da się połączyć i ubić erytrol i białka, aby powstały bezy? Da się! Wystarczy ubić na sztywno 3 białka ze szczyptą soli i dodać stopniowo 50 g zmielonego na puder erytrolu, (zmieliłam w blenderze). Ubite białka trzeba przełożyć do rękawa cukierniczego z tylką, mi się gdzieś zapodziała, więc bezy nie mają ładnego ozdobnego kształtu. Potem wystarczy  przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i suszyć 70 minut  w 90 stopniach C. Całość bezów ze zdjęcia ma ok. 52 kcal, 1 białko średnio waży ok. 31 g. Niestety bezy z erytrolem nie są śnieżnobiałe, trzeba też bardzo uważać bo są niezwykle kruche, ale doskonale zastępują słodycze.

Jeśli nie liczysz kalorii i lubisz jeść bezy na cukrze to zajrzyj do tych przepisów:
Mini bezy
Beza Pavlova,
rolada bezowa
Mini Pavlova z owocami leśnymi
mini Pavlova z bitą śmietaną i tuskawkami
mini bezy kawowe

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *