Koreczki z buraka i sera

Koreczki z buraka i sera.

Tak sobie myślałam i myślałam, jaką przystawkę przygotować na Walentynki. Bardzo lubię minimalistyczne połączenie buraka i sera.

Często robię sałatki z burakiem i serem, bo to szybka i smaczna przekąska:

Sałatka z buraka à la caprese

SAŁATKA Z BURAKA, POMIDORA I SERA MOZZARELLA

Sałatka z buraka, rukoli i sera pleśniowego

Carpaccio z buraka

Koreczki z burakiem i seremKoreczki z burakiem i serem

Nie chciałam ich podać w postaci sałatki, więc wymyśliłam, że tym razem będą to koreczki z buraka i sera.  Zdjęcie podobnych koreczków widziałam tutaj, bardzo mi się podobało. Te koreczki są minimalistyczne i eleganckie.

Aby przygotować  te koreczki trzeba mieć buraki. Można buraki upiec samemu, albo kupić w sklepie buraki już ugotowane. Wystarczy  potem buraki i ser pokroić  w równe  plastry i zrobić koreczki,  które są nie tylko pyszne, ale i zdrowe.  Na górze dołożyć jest jeszcze mały kawałek buraka,  wykorzystać małą kulkę sera mozzarella, dodać ciut zieleniny do ozdoby (u mnie tymianek i mięta) i koreczki są gotowe.

Koreczki z burakiem i serem to idealna przystawka dla miłośników słodko-słonych kombinacji smakowych: słodki burak i słony ser bałkański w typie fety. Buraki w połączeniu z serem i szampanem,  na Walentynki stworzą zgrany duet.

Inne pomysły na koreczki:

Wielkanocne koreczki z jajek przepiórczych i białej kiełbasy

Koreczki Caprese

Koreczki caprese z oliwkami

Przepis na koreczki z szynki

Składniki na koreczki z burakiem i serem:
4 duże buraki
ser bałkański w stylu sera feta
mini mozzarella
ognista mieszanka przypraw
listki świeżej mięty, tymianek

Jak zrobić koreczki z buraka i sera?

Jak upiec buraki pisałam już na blogu . Możemy kupić w sklepie już ugotowane buraki. Obieramy  skórkę z buraka i kroimy go w równe grube plastry, z których wycinamy kwadraty. Część buraków kroimy na małe kawałeczki. W takiej samej grubości kwadraty kroimy ser bałkański. Przy użyciu wykałaczek nabijamy mały kawałek buraka, ser mozzarella, listek mięty, większy plaster buraka i plaster sera bałkańskiego. Układamy koreczki na talerzu. Na koniec posypujemy koreczki ognistą mieszanką przypraw i dekorujemy  listkami tymianku. Gotowe. Smacznego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Jedna myśl nt. „Koreczki z buraka i sera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *