Przepisy na babki wielkanocne

Przepisy na babki wielkanocne. Za tydzień Wielkanoc więc przyjdzie pora na pieczenie babeczek, bab i babek wielkanocnych. Na świątecznym stole oprócz jajek przygotowanych na różne sposoby i pasztetów, nie może zabraknąć ciast. Obowiązkowymi wypiekami w wielu polskich domach są mazurki, serniki i pyszne baby, babeczki i babki wielkanocne.

Nieudana babka wielkanocna to wedle tradycji kompromitacja gospodyni i dowód jej lichych zdolności kulinarnych. Jaki jest sekret udanej babki wielkanocnej?

Nie piekę babek drożdżowych, gdyż u mnie w domu za nimi nie przepadają. Za to często piekę jasne, kakaowe i marmurkowe babki majonezowe, których przygotowanie zajmuje dosłownie kilka chwil, dzięki majonezowi, babka jest delikatna i wilgotna, dosłownie rozpływa się w ustach. Mam też na swym koncie babkę bez tłuszczu, która zrobiona przypadkowo wyszła i była bardzo smaczna. Na blogu są też przepisy na pyszne babeczki z pomadami i bakaliami, babki piaskowe i babki na białkach.

Przepisów na babkę wielkanocną jest na blogu sporo i na pewno każdy miłośnik tego wypieku znajdzie u mnie coś dla siebie. Pamiętajcie, że babka jest ozdobą świątecznego stroju, dlatego należy zadbać o jej wystrój, więc nie żałujcie lukru, cukrowych dekoracji i bakalii.

Najlepsze przepisy na babki wielkanocne, sprawdzone i zjedzone ze smakiem:
Babka pomarańczowa piaskowa

babeczki z czekoladą i migdałami

Wielkanocne babeczki z pomadą i bakaliami

Kakaowa babka majonezowa

Babka majonezowa

Babka marmurkowa bez tłuszczu

Klasyczna Babka piaskowa

Babeczka marmurkowa. Babeczka do święconki

owsiane babeczki z żurawiną

Pomarańczowo-serowo babeczki (Orange&cheese cupcakes)

Makowe babeczki z kremem

Piegusek białkowy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *